در آشپزخانه ۴ عنصر آب، آتش، زمین و فلز همیشه وجود دارد.عنصری که کمتر دیده می‌شود چوب است.سعی کنید چوب را به آشپزخانه بیاورید. وقتی این ۵ عنصر کنار هم قرار بگیرند، باعث جریان بهتر انرژی جی می‌شوند.
امروزه افراد تمایل به داشتن آشپزخانه‌های اوپن دارند. درصورتی‌که آشپزخانه اوپن توانایی انباشت ثروت را کم می‌کند. همچنین بوی غذا و روغن وارد اتاق نشیمن می‌شود که مغایر با محیط خانه و سلامتی است.
در فنگ شویی اجاق‌گاز نماد ثروت است. همیشه آن را تمیز نگه‌دارید و از همه‌ی شعله‌ها استفاده کنید.اجاق‌گاز نباید جلوی پنجره باشد زیرا وزش باد گرمای اجاق‌گاز را محدود می‌کند و باعث مصرف بیشتر گاز می‌شود.
اطمینان پیدا کنید که همه‌ی وسایل آشپزخانه به‌خوبی کار می‌کنند. وسایل خراب را تعمیر کنید و چاقوهایتان را همیشه تیز و دور از معرض دید نگه‌دارید. ظروف ترک برداشته و لب پر را دور بی اندازید.
وسایل کم‌کاربرد را روی پیشخوان قرار ندهید و آن را شلوغ نگه ندارید تا راحت‌تر بتوانید کارکنید. اگر ماشین لباسشویی در آشپزخانه شما قرار دارد از جمع شدن لباس‌های کثیف در اطراف آن خودداری کنید.
آشپزخانه نباید رو به روی ورودی و اتاق‌خواب قرار بگیرد، همچنین آشپزخانه را در مرکز منزل نسازید. بهتر است آشپزخانه مستطیل باشد. اطمینان حاصل کنید که نشیمن، غذاخوری و آشپزخانه در یک سطح هستند.
نورپردازی مانع از افسردگی و خستگی در فضای آشپزخانه می‌شود. بنابراین بهتر است آشپزخانه در محلی از منزل که دارای نور طبیعی است قرار بگیرد.اگر نور طبیعی کافی نبود، با کمک نورپردازی مصنوعی نور موردنیاز را جبران کنید. برای انتخاب ترکیب رنگ در آشپزخانه هم بهتر است از رنگ‌های روشن استفاده کنید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X