پیش بند
پرده های طول پیش بند راهی عالی برای بلندتر جلوه دادن به پنجره های شما هستند. از این پرده ها در پنجره های کوچکتر مانند آشپزخانه، حمام و برخی اتاق خواب ها استفاده می شود. معمولاً میله کمی بالاتر از پنجره واقعی آویزان می شود و پرده چندین سانتی متر زیر طاقچه پنجره امتداد می یابد.
وقتی پرده بسته می شود، می توانید سطح پنجره شما را بزرگتر از آنچه که هست نشان دهد.

کف طبقه
این نوع پرده ها که بسیار محبوب است و برای اکثر دکوراسیون ها کاربرد دارد از بالای پنجره شروع میشود و تا کف زمین امتداد دارد. پرده های طول کف به طور سنتی کمتر از نیم متر از سطح زمین قطع میشوند.
پرده های طول کف نیز برای پنجره های کوچکتر که به ندرت یا هرگز باز نمی شوند برای ایجاد جلال و عظمت پنجره استفاده میشوند.

گودال
پرده های طول گودال پرده هایی با طول بلند تر از کف زمین هستند. طول آنها چند سانتی متر بیشتر از اندازه پنجره است و به طور چشمگیری روی زمین می افتد که شبیه ادامه ی یک لباس عروس است. این سبک برای نشان دادن شکوه و جلال فضا در یک دید بصری است و در دکوراسیون های سنتی، کلاسیک، ویکتوریایی و معاصر بسیار جلب توجه میکند و محبوب است.

آستانه
پرده های طاقچه ای برای پنجره هایی که همیشه باز می کنید بسیار مناسب است. این طول معمولاً برای آشپزخانه ها، حمام ها و اندازه های کوچکتر پنجره انتخاب بسیار خوبی است. این پرده ها در قسمت بالای طاقچه یا پنجره نصب میشوند و تا پایین آن ادامه پیدا میکنند. این سبک در خانه های روستیک، سبک کلبه و روستایی به چشم میخورند و در فضاهای مدرن و امروزی کمتر استفاده میشوند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X