0

آستر
آسترهای پرده ای یکی دیگر از موارد افزودنی اختیاری است و از آنها برای ایجاد سطح انعطاف پذیری اضافی پرده های شما استفاده می شود. بسیاری از افراد ترجیح می دهند یک آستر به پرده های شفاف اضافه کنند، زیرا برای حریم خصوصی و نورگیری بهتر مناسب است.
آسترهای پرده ای اغلب ویژگی های دیگری نیز دارند. به عنوان مثال ، ممکن است عایق حرارتی یا مانع سر و صدا باشند.
اغلب این نوع پرده ها پارچه های نخی ساده با رنگ سفید است.

پرده های ۲ تکه
این پرده ها دارای دو صفحه پرده مجزا هستند که در سبک های کلاسیک و معاصر محبوب است.
برای بستن این پرده ها ، هر صفحه را با هم جمع می کنید. پرده های جفت پانل را می توان به عقب بست تا یک شکل متقارن برای پنجره ایجاد کند.
در این نوع پرده اکثرا از پرده هایی با جنس پارچه ای استفاده میشود و در مکان های بزرگ برای نمایش بزرگی فضا یا فضاهای نقلی با سبک شبی شیک استفاده میشود.

پرده های ۱تکه
این نوع پرده با یک پرده کشویی، پانل کل پنجره را پوشش می دهد.
صفحه پرده را می توان به طرفین کشیده تا باز شود و می توان آن را به عقب بست تا ظاهری مدرن و نامتقارن ایجاد کند . این نوع پرده ها در سبک های مدرن و معاصر محبوب هستند.

روسری پنجره
روسری پنجره شبیه والان است. این یک پارچه پرده ای نازک و بلند است که از بالای پنجره آویزان شده است. روسری های پنجره راهی عالی برای ایجاد نمای چشمگیر برای پنجره شما هستند.
این نوع پرده ها تقریبا در اکثر دکوراسیون ها میتوان استفاده کرد و خود به تنهایی یک ست کامل پرده را در نگاه بصری بوجود می آورد. در این نوع پرده اکثرا از جنس پاره های حریر و نازک و رنگ روشن استفاده میشود ونور را به خوبی به داخل عبور میدهد.
این پرده ها برای پنجره هایی با خاصیت رفلکس که دید خارج به داخل مطرح نیست استفاده میشود.

 

پرده های ست
این نوع پرده شامل یک مجموعه کامل برای پوشاندن پنجره، شامل همه مواردی است که شما برای ایجاد یک ست پرده احتیاج دارید.
یک ست پرده شامل زیر پرده ای برای بستن دید خارج به داخل، پرده اصلی و والان های پرده است. این والان ها به صورت یک تکه و دو تکه هستند که اغلب از جنس ضخیم ، غیر قابل عبور نور و اکثرا از جنس مخمل میباشند. همچنین این پرده ها به صورت کشویی باز و بسته میشوند.
این پرده ها اغلب در دکوراسیون های ویکتوریایی، کلاسیک و سنتی قابل استفاده هستند.

 

پرده های کرکره ای
این نوع پرده ها که دارای تعداد زیادی از تخته های باریک به صورت عمودی و افقی است، قابلیت تنظیم نور را دارد. این تخته ها ممکن است از جنس چوب، پلاستیک، فلز و… باشد.
این پرده ها دارای خاصیت شستشو آسان است و برای دکوراسیون های مدرن کاربرد دارد.
علاوه بر منزل در فضاهای اداری و تجاری نیز بسیار ازین نوع پرده استفاده میشود.سیستم بازشوی این پرده توسط یک طناب انجام میشود. برای دکوراسیون های خاص میتوان از پرده کرکره ای در زیر و روی آن را با والان های برای تزیین و حفظ حریم شخصی استفاده نمود.

 

 

دیدگاه خود را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X