محل قرارگیری: والان، استرالیا
معماران: متقاطع
مساحت: ۲۸۰ مترمربع
سال ساخت: ۲۰۱۶
عکاس: Jaime Diaz-Berrio
تولیدکنندگان: Sculptform, Breezway, Thermeco, Polyflor
طراحان : Mark Allan, Jaime Diaz-Berrio
سازنده: Lang Construction
صفحه‌ی چوبی نما: Woodform Architectural – Concept Click spotted gum battens
شرح متن توسط معماران ارائه‌شده است.
بیمارستان دامپزشکی والان در منطقه ویکتوریا یک ساختمان کارآمد و زیبا است که با موفقیت بیمارستان سنتی دامپزشکان را جدید می‌کند. این مرکز ۲۴ ساعته، هفت روز در هفته کار می‌کند و به یک حضور فوری و قوی در خیابان احتیاج دارد، اما باید به شرایط مسکونی آن احترام بگذارد.
پاسخ دلسوزانه سایت
کارفرماهای کمی خواستار تسهیلات پیشرفته هستند و به‌راحتی طیف وسیعی از نیازهای برنامه‌ریزی‌شده را در اختیار شما قرار می‌دهند و همچنین محدودیت‌های منحصربه‌فرد سایت را برطرف می‌کنند. راه‌حل بنیان‌گذاران Crosshatch، این بود که یک سطح ساختمان را روی یک‌پایه سنگ‌تراش بالا ببرند و آن را از خیابان برگردانند. با این کار، آن‌ها همچنین مسائل مربوط به سیلاب را در یک سایت چالش‌برانگیز که در عقب ملک به سمت پایین نهر می‌رود، کاهش دادند.
تهویه‌ی ساختمان
سه پوسته جعبه مانند طرح را منطقی و کاربردهای متعدد ساختمان را منعکس می‌کند. منطقه عمومی در جلو و بخش‌های حیوانات در طرف دیگر واقع‌شده است. فقط بخش کارکنان و عملیاتی در قلب ساختمان هستند و بیشترین فضای کف را اشغال می‌کنند. هر حجم که توسط پنجره‌های محکم و دالان‌های متقاطع مجزا است و با نمای ظریف دوپوسته تهویه می‌شود.

یک فضای آرام و بااحساس نتیجه جریان هوا و اتصال بین مناطق است. تخته‌های چوبی بافاصله یکنواخت ساختمان را در ارتفاعات شمالی، شرقی و غربی می‌چیند و فضای آفتاب‌گیر مؤثری ایجاد می‌کنند.

ساختمان به‌عنوان تابلو
پوسته‌ی شیک چوبی راه‌راه ازنظر بصری یک فرم منسجم و یک ساختمان منحصر به منفرد ایجاد می‌کند.

در شب، پوسته‌ها با روشنایی داخلی، جلوه‌ای گرم و فانوس مانند ایجاد می‌کند و اعلام می‌کند بیمارستان باز است. این استراتژی ابتکاری به Crosshatch اجازه داد تا از استفاده از علامت‌های سنتی پرهیز کنند و ظاهر یکنواخت فرم را مختل نکنند. درنتیجه، پوسته‌ها پوششی را ایجاد می‌کنند که بین شفافیت و جامد بودن در نوسان است، و نماهای داخل ساختمان بسته به رویکرد بازدیدکننده باز و بسته می‌شوند. این‌یک حس پویایی غیرمنتظره را به پروژه می‌بخشد.
بیمارستان دامپزشکی والان اولین پروژه تجاری Crosshatch است.

تصاویر پروژه

دیدگاه خود را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X