محل قرارگیری: چیبا، ژاپن
معماران: معماران Moriyuki Ochiai
مساحت: ۱۲۰ مترمربع
عکاس: Atsushi Ishida

شرح متن توسط معماران ارائه شده است.
ما یک سالن زیبایی به نام ARKHE (اشاره به این باور قدیمی دارد که آب منبع ایجاد همه‌چیز است) با کانسپت آب طراحی کردیم.
اینجا فضایی است که توسط جذابیت مواد اولیه آن ساخته‌شده است، بنابراین، با استفاده از آلومینیوم و بیرون آوردن زیبایی مواد، ما فضایی پر از نور گذرا و همیشه در حال تغییر را ایجاد می‌کنیم، مانند بازتاب نور روی سطح آب.

از “ورق آلومینیوم بازیافتی” برای بیان جریان آب و مو استفاده‌شده است، نور ملایم هوا را مانند نور درخشان روی سطح آب منعکس می‌کند و فضا را با منحنی‌های زیبا و احساسی پر می‌کند.
دیوارها بارنگ نقره‌ای‌رنگ آمیزی شده‌اند که انعکاس درخشان نور روی سطح آب را تقلید می‌کند.
جریان آلومینیوم درحالی‌که آزادانه تغییر می‌کند، عملکرد و جو متناسب با هر منطقه را فراهم می‌کند. فضایی با جریان ملایم و سقفی بلند برای ناحیه اصلاح مو؛ فضایی با جریان سخت و تغییر در اختلاف ارتفاع برای ناحیه راهرو مرکزی و فضایی با سقف کوتاه برای ناحیه انتظار.این امکان را می‌دهد که تغییرات نور را در طول روز (از رنگ سفید روشن در روز به رنگ‌های آبی و بنفش احساساتی‌تر در شب)، با توجه به موقعیت مکانی بیننده و گذر زمان و همچنین تجربه فضایی با جوهای متنوع و گذرا.
آب منبع همه زندگی است و این فضا تصویری از شفافیت را در جستجوی منشأ زیبایی به‌عنوان سالن زیبایی ارائه می‌دهد.
جنبه‌های پایدار:
علاوه بر این، ازآنجاکه آن‌ها به فضا هویت می‌دهند، ما روش مونتاژ قطعات سقف آلومینیومی را به‌گونه‌ای تنظیم کردیم که بتوانیم هنگام انتقال از مکانی به مکان دیگری، آن‌ها را جدا و دوباره نصب کنیم. با این کار، ما راهی برای کاهش مؤثر هزینه‌های جابجایی ابداع کردیم.


تصاویر پروژه

 

دیدگاه خود را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X