محل قرارگیری: شیبویا، ژاپن
معماران: استودیو ۲۰۱
مساحت: ۱۰۳ مترمربع
سال ساخت: ۲۰۱۳
عکاس: Kenta Hasegawa (OFP)
هدف: Yusuke Iguchi(Artist)
هنر دیواری: Chieko Kobayashi(Artist)
ساخت‌وساز: TLP
طبقه: B1
شرح متن توسط معماران ارائه شده است.
این طرح برای فضای داخلی یک فروشگاه لباس قدیمی در امتداد خیابان گربه در محله‌های بیرونی هاراجوکو است. ویژگی این مکان راه‌پله‌ای است که علی‌رغم اینکه یک فروشگاه زیرزمینی است از خیابان خوب به نظر می‌رسد.

این پروژه باید هم درخواست صاحب مغازه برای “فروش کالاها به ژانرها و نسل‌های مختلف” و هم ضرورت “جذب مشتری” به این فروشگاه زیرزمینی را برآورده کند.
در قسمت راه‌پله با بیش از ۷ متر ارتفاع، مجبور شدیم شیئی را قرار دهیم تا از خیابان چشم‌نواز باشد.یک شی با ارتفاع ۶ متر از مکعب‌های فولادی تقویت‌شده، با ورود به داخل فروشگاه و تبدیل‌شدن به یک مبلمان نمایش کالا، ساخته‌شده است.ما به‌طور خاص هر منطقه را برنامه‌ریزی کرده‌ایم تا تمایز سن/ ژانر بین محصولات به‌شدت احساس شود.
غرفه‌هایی به ابعاد ۲ مترمربع برای نمایش محصولات مشابه نصب‌شده‌اند. علاوه برآن، سایر محصولات در فضاهای خارجی بین آن غرفه‌ها نمایش داده می‌شوند.
ما با بستن غرفه‌ها با سقف مثلثی، تغییر سطح داخلی هر غرفه و همچنین تنظیم فاصله بین آن‌ها، استقلال هر منطقه را افزایش دادیم.
با انتخاب تخته سه لا در قسمت بیرونی غرفه‌ها، مقاومت بهتری به سازه دادیم. به‌منظور جبران خلق‌وخوی مشتریان در بین گذرگاه‌ها، ما یکرنگ شفاف در کف انتخاب کردیم که پایان ملات موجود را نشان می‌دهد، یکرنگ سفید برای سقف و دیوارهای فروشگاه و یکرنگ سفید برای دیوار خارجی غرفه‌ها.
ما قصد داشتیم که منطقه بعدی را بتوانید پیش‌بینی کنید و محصولات بین غرفه‌ها و از طریق پنجره‌های نصب‌شده روی آن‌ها قابل‌مشاهده است.
در این فروشگاه محصولات متنوعی از ژانرها و نسل‌های مختلف، افراد مختلفی از پیر تا سنین پایین لایه‌لایه می‌شوند و از یکدیگر عبور می‌کنند.
درحالی‌که هنوز در میان دیگر فروشگاه‌های لباس‌های قدیمی نادر است، ما درصدد تبدیل‌شدن به فروشگاهی هستیم که از بسیاری جهات بدون حاشیه باشد.
تصاویر پروژه

دیدگاه خود را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X