محل قرارگیری: کشور پرتغال
معماران: چاپمن تیلور+ استودیوی بوست
مساحت: ۱۶۵۰۰۰ مترمربع
سال ساخت: ۲۰۱۹
عکاس: Francisco Nogueira
تولیدکنندگان: AutoDesk, Vibia, LG Hausys, Magis, POLYREY, Pedrali, Sanindusa, Iwona Kosicka Design, JNF, Margres
رهبر معماران: Jan Dijkema, Javier Vieiro (Chapman Taylor) // João Dantas (BOOST Studio)
گروه طراحی: Miguel García, Rocío Martínez, Natalia Rodríguez (Chapman Taylor) // José R. Nunes, Tanyara Tolentino (BOOST Studio)
کارفرما: CEETRUS پرتغال
مهندسی: Pener, Point Up
مشاوران: Dimscale (Architecture Cost Management), Byho (Contracting)
پیمانکار عمومی: Wikibuild
پیمانکار نما: Sevemeشرح متن توسط معماران ارائه‌ شده است.
چاپمن تیلور با همکاری استودیوی طراحی پرتغالی بوست، یک هویت بصری جدید برای مرکز خرید سابق فروم سینترا، که اکنون به نام آلگرو سینترا می‌باشد، در سینترا، نزدیک پایتخت پرتغال، لیسبون، ایجاد کرده است.

مفهوم طراحی خود فروم سینترا، که در سال ۲۰۱۱ افتتاح شد، توسط چاپمن تیلور همراه با معماران پرتغالی ARX توسعه داده شد. فروم سینترا جایزه Across 2012 را برای Inn نوآورترین مرکز خرید با مساحت بیش از ۵۰،۰۰۰ مترمربع به دست آورد. با طراحی مجدد برای مرکز خرده‌فروشی و اوقات فراغت موفق، که اکنون متعلق به Ceetrus است، نمای اصلی و فضای داخلی، ازجمله منطقه غذاخوری، صندلی‌ها، زمین‌بازی و توالت‌ها برای دهه جدید تجسم‌یافته است. نوسازی برای همسویی با هویت برجسته برند آلگرو طراحی شده است و از طراحی ساختمان‌های دیگر این شرکت خبر می‌دهد.
مجتمع تجاری و تفریحی مجاز BREEAM با مساحت بیش از ۱۶۵،۰۰۰ مترمربع شامل فضای خرده‌فروشی، رستوران‌ها و مکان‌های تفریحی در سه‌طبقه و همچنین سه‌طبقه پارکینگ زیرزمینی است. منطقه داخلی توسط چندین تراس در فضای باز تکمیل می‌شود که مناظر خیره‌کننده‌ای را ارائه می‌دهد. از اطراف این ساختمان به‌عنوان مجموعه‌ای از مراکز خرید مورب در کنار هم پیش‌بینی‌شده بود که هرکدام دارای مضامین متمایز، سیستم‌های ساختمانی و پالت‌های مواد بودند. در کل ساختمان هم در خارج و هم در داخل، از سرسبزی فراوان استفاده می‌شود. همچنین فضاهای بام و تراس‌های قابل‌دسترسی برای عموم وجود دارد.
تصاویر پروژه

دیدگاه خود را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X