محل قرارگیری: VUGHT، هلند
معماران: معماران مولنار و بول و ون دیلن
مساحت: ۳۰۰۰ متر¬مربع
سال ساخت: ۲۰۱۸
عکاس: Stijn Poelstra
تولیدکنندگان: Saint-Gobain
شرح متن توسط معماران ارائه شده است.
پس از بازسازی گسترده‌ی این کلیسا که مربوط به سال ۱۸۸۴ است، به یک مرکز چندمنظوره شامل کتابخانه و موزه، همچنین یک‌بار و مغازه‌ها تبدیل شد.
همه عملکردها در یک فضای باز بزرگ که برای عموم آزاد است مخلوط شده‌اند. چشمگیرترین عنصر کف طبقه است. این عنصر متمایز، به کلیسا ظاهری جدید متناسب با عملکرد جدید خود می‌بخشد. طبقه ۵۰۰ مترمربع (۵۳۸۰ فوت مربع) توابع دیگری مانند منطقه مطالعه و اتاق‌های اجتماعات را در خود جای‌داده است. طبقه اول همچنین دارای امکانات فنی ازجمله گرمایش، پوشش صوتی و روشنایی است. میزانسن عمدتاً در راهروها قرار داده می‌شود بنابراین کیفیت فضایی اصلی کلیسا حفظ می‌شود. طبقه اول مناظر جدید و دیدنی کلیسا را ارائه می‌دهد.
قفسه‌های کتاب روی سیستم ریلی قرارگرفته‌اند تا بتوانند آن‌ها را به راهروهای کلیسا منتقل کنند. با این تنظیمات می‌توان سالانه چندین بار از کلیسا برای رویدادهای بزرگ استفاده کرد. به همین دلیل از کف کلیسا می‌توان به‌عنوان فضایی کاملاً انعطاف‌پذیر استفاده کرد و همچنین فضای مناسبی را برای رویدادها در هر مقیاس و همچنین عملکردی به‌عنوان کتابخانه را فراهم کرد. در خارج فضای کلیسا گسترش‌یافته است. طبقه میانی به‌عنوان سقف چهار غرفه متصل به کلیسا در خارج ادامه می‌یابد. یک رستوران در غرفه باغ در ضلع جنوبی کلیسا واقع‌شده است.تصاویر پروژه

 

دیدگاه خود را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X