محل قرارگیری: SCHIO، ایتالیا
معماران: آتلیه جاوانال
مساحت: ۱۰۰مترمربع
سال ساخت: ۲۰۱۹
عکاس: Brando Ghinzelli
تولیدکنندگان: Falegnameria Demar, Tendaggi
معمار مسئول: Alberto Caddeo

شرح متن توسط معماران ارائه شده است.
بازی و شفافیت موضوعات اصلی پروژه کلینیک دندانپزشکی ویژه کودکان است. به لطف استفاده از پرده‌های آویزان از ریل‌های دایره‌ای، سه فضای مشخص در فضای اصلی ایجاد می‌شود. برای تقویت محدودیت این فضاها، فرش‌های سفارشی وجود دارد که محیط پرده‌ها را روی زمین بازیابی می‌کنند. احساسی که از درون این “اتاق‌ها” ایجاد می‌شود، احساس محافظت و صمیمیت است، بااین‌وجود، دید از بیرون نیز تضمین می‌شود، به‌طوری‌که والدین هنگام بازی به فرزندانشان دید دارند. طرح فضای داخلی ایجاد فضایی سبک و آرامش‌بخش است، جایی که بیماران جوان می‌توانند هنگام انتظار برای قرار ملاقات خود احساس راحتی کنند.

رنگ‌های پاستلی مبلمان، الهام گرفته از تولید دونالد جاد و استفاده از مواد طبیعی، به دستیابی به روحیه‌ای دوستانه و آرام کمک می‌کند.مبلمان به‌گونه‌ای طراحی‌شده است که به‌راحتی قابل جابجایی است و می‌توانند چیدمان اتاق را تغییر دهند و تنظیمات جدید را ایجاد کنند و اجازه می‌دهد هرروز به‌طور متفاوتی از اتاق استفاده کنید. از چهارپایه می‌توان برای نشستن و همچنین به‌عنوان سبدهای بزرگ حاوی اسباب‌بازی برای کودکان استفاده کرد. دیوارها بارنگ خاصی نقاشی شده و آن‌ها را به تخته‌سیاه تبدیل کرده‌اند. نقاشی‌های مختلف هرروز ظاهر می‌شوند و یک فضایی که مدام در حال تغییر است را ایجاد می‌کنند.
به‌طورکلی، این محیط باعث تبادل و تعامل بین بیماران و والدین آن‌ها می‌شود، موانع کلاسیک اجتماعی را از بین می‌برد و دنیاهای مختلف را در همان فضای مختلف مخلوط می‌کند.

تصاویر پروژه

دیدگاه خود را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X