محل قرارگیری: اسپانیا
معماران: دفتر معماری RAUM 4142
مساحت: ۱۶۳ متر¬مربع
سال ساخت: ۲۰۱۹
عکاس: Alejandro Gómez Vives
تولیدکنندگان: Armstrong, Autodesk Media and Entertainment, Cerámica Complementto, Linestra, Onduline
معماران مسئول: Quique Zarzo, Ángela Cardiel, Javier Cabanes
کارفرما: Suministros Estomatológicos Instrudent SL
همکاران: Beatriz Riber, Elisa Ricoy, Elena Gámez

شرح متن توسط معماران ارائه شده است.
کلینیک دندانپزشکی PCL در Puçol، شهری در چند کیلومتری والنسیا، در یک زیرزمین تجاری از یک بلوک مسکونی آجری معمولی دهه ۱۹۸۰ واقع‌شده است.

ما فضایی را در چهار سطح با ارتفاع بسیار متفاوت و یک دال منحنی حاصل از تأثیر رمپ وسایل نقلیه به پارکینگ ساختمان در اختیار داشتیم.

مشکل اصلی در چگونگی حل برنامه و ادغام پیشنهاد ما در اختلاف سطح و همچنین هندسه خاصی بود که در سایت پیدا کردیم.
برنامه کلینیک نیاز به تفکیک دو حوزه دارد، یکی فضای عمومی و دیگری فضای خصوصی داخلی، برای کارکنان کلینیک.پیشنهاد ما مجموعه‌ای از جعبه‌های مستقل و جداگانه است که در سطح فضا پراکنده‌شده‌اند، و در سطوح مختلف قرار می‌گیرند و برنامه‌های تعریف‌شده موردنیاز را در خود جای می‌دهند: حمام، انبار و اتاق‌های کار.
بقیه: فضای خالی.
روابط توپولوژیکی بین حجم و تنش‌های بین خود و فضای کانتینر، باعث ایجاد یک تجربه شهری در مقیاس کوچک می‌شود، که از طریق آن مشتریان و متخصصان به‌عنوان یک شرکت‌کننده فعال و نه‌تنها مصرف‌کننده منفعل، فعالیت می‌کنند.
در همین حال، اتاق انتظار، مانند یک میدان، بر فضا مسلط است. سیستم جعبه‌ها و مناطق دسترسی به آن‌ها فضایی را ایجاد می‌کند که هر دوجهان را محدود می‌کند، این فضای ارتباطی بین کاربران مختلف کلینیک است.
فضاهای بسته از خط نما پیروی می‌کنند و در یک هندسه شکسته عمق می‌یابند و یک انتقال تدریجی بین خیابان و درمانگاه ایجاد می‌شود. ابعاد و جهت‌گیری به سمت جنوب، اجازه ورود نور طبیعی به تمام عمق فضا را می‌دهد.

محیط به خنثی‌ترین شکل ممکن حل می‌شود و با رنگ سفیدرنگ آمیزی می‌شود. در عمومی‌ترین منطقه، با یک روکش سرامیکی خاکستری در کف اتاق در سطح خصوصی، نقشه کف آن تحقق می‌یابد. این جعبه‌ها از بیرون با ورق فلزی مینیاتوری سوراخ‌سوراخ شده‌اندود شده‌اند و از داخل، یک سرامیک ۱۰ x 10 هرکدام را با رنگ آن مشخص می‌کند. در همین حال، جعبه‌های حمام و پیشخوان با صفحات آینه و پلی کربنات ساخته می‌شوند و به ترتیب محدودیت‌های آن‌ها را غیرمادی می‌کنند.تصاویر پروژه

دیدگاه خود را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X