محل قرارگیری: مالورن، استرالیا
معماران: بیتس هوشمند
مساحت: ۱۶۵۰۰ مترمربع
سال ساخت: ۲۰۱۹
عکاس: Peter Clarke
رهبر معماران: Bates Smart
کارفرما: Cabrini Health
مهندسی: Aecom
طراحی منظر: John Patrick Landscape Architects
مشاور آکوستیک: Marshall Day
مشاور عمران: Aureconشرح متن توسط معماران ارائه‌شده است.
در قلب طراحی بیمارستان گاندل بال در کابرینی مالورن، هدف تبدیل بیمارستان به محیطی با استقبال و انسان‌محور بود.
ساختمان جدید ۱۲۰ میلیون دلاری ترکیبی از پیشرفته‌ترین فن‌آوری و نمونه‌ای از جدیدترین فناوری ارائه‌دهنده مراقبت‌های بهداشتی است. در این طرح از اصول سالم‌سازی با تمرکز بر ایجاد فضاهایی با مشارکت طبیعت و فناوری استفاده‌شده است که به‌جای درمان ساده بیماری، ترمیم را جایگزین می‌کند. بال جدید با سه‌طبقه پارکینگ زیرزمین و یک پناهگاه رادیوتراپی در سطح B4 یعنی هفت‌طبقه بالاتر از سطح زمین و ۱۱۰ تخت اضافی فراهم می‌کند. این مرکز خدمات درمانی برای سرطان، قلب، اورژانس، مراقبت‌های سالمندان، بیماری‌های عفونی و زایمان را فراهم می‌کند.

نمای خارج ساختمان با صفحه سفالین تاشو متمایز می‌شود که با نمای سنگ‌تراشی ساختمان‌های مجاور پیوند می‌خورد و علاوه بر این‌که سایت را متحد می‌کند، یک ساختمان بسیار قابل‌شناسایی ایجاد می‌کند. نمای تاشو کیفیت ملایمی از نور را در داخل ایجاد می‌کند و همچنین نقطه‌نظر بیمار در رختخواب را در نظر می‌گیرد که امکان اتصال بصری با محله درخت پوش اطراف را فراهم می‌کند.
پانل‌های چوبی سفارشی خدمات پزشکی و تجهیزات بالینی را پنهان می‌کند و از متریال های طبیعی استفاده شده است که بیمار را در یک فضای گرم و آرام قرار می‌دهد.

تصاویر پروژه

دیدگاه خود را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X