گاهی اوقات ، سبک های طراحی بر بسیاری از کارهای خلاقانه تأثیر می گذارد. مبلمان Art Nouveau ، که دارای خطوط منحنی و اشکال ارگانیک است ، نتیجه ایده هایی بود که طبیعت ، طرح و صنعتگری را با هم ادغام کرد.
آرت نوو یک سبک تزئینی بود که از سال ۱۸۹۰ تا ۱۹۱۰ در اروپا و ایالات متحده محبوب شد. این سبک ، از جمله موارد دیگر ، بر معماری ، هنرهای گرافیکی و گرافیکی ، طراحی جواهرات و شیشه و طراحی مبلمان تأثیر گذاشت. اصطلاح “Art Nouveau” فرانسوی است ، به معنای واقعی کلمه “هنر جدید” است. و این دقیقاً همان چیزی است که سازندگان آن می خواستند بسازند. آرت نوو آرزوی ایجاد سبکی جدید برای قرن آینده و تلاشی آگاهانه برای کنار گذاشتن هر تصوری از سبک های تاریخ گذشته بود. هدف آن هنر جدیدی برای عصر جدید بود.


یکی از اولین مواردی که در مورد مبلمان آرت نو مشاهده می کنید ، احساس خط و نازک و ظریف بودن است که به شکل های ارگانیک و شیک در اطراف شکل ها حلقه می زند. برخی از این خطوط به شکل منحنی در حال شلاق زدن ، خطوط منحنی کشیده ای که به سمت خود خم می شوند ، وجود دارد.
مبلمان آرت نوو اغلب از موادی مانند چوب سخت ، به ویژه گردو ، بلوط و ساج ساخته می شود. برخی از سطوح توسط فرایندی به نام خاتم تزئین می شوند ، جایی که تکه های کوچک چوب های سخت برش داده می شوند و به هم می ریزند و یک سطح تزئینی صاف را ایجاد می کنند. قطعات مبلمان همچنین می تواند فلزاتی را دربر داشته باشد که به روش های زیبایی منحنی و خم می شوند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X