محل قرارگیری: بنگلور، هند
معماران: طراحی ۳ برابر
مساحت: ۲۹۰ متر¬مربع
سال ساخت: ۲۰۱۹
عکاس: D Murali
تولیدکنندگان: AutoDesk, 3M, Delta Light, Adobe Systems Incorporated, Sugam Engineeers, Trimble Navigation
رهبر معماران: Praveen M, Santhosh TV
گروه طراحی: Praveen M, Janki P, Suhan PS
کارفرما: Myntra
مهندسی: EDA Consultants, Bengaluru
طراح منظر: طراحی ۳ برابر
طراح گرافیک: Evoxemo
مدیریت پروژه: Evoxemo
شرح متن توسط معماران ارائه شده است.
“اتاق فکر” واقع در دفتر مرکزی مینترا، که یک دفتر معمولی است، خواستار رویکردی متفاوت است. فضای اختصاص‌یافته به اتاق فکر بخشی از یک کافه‌تریا و منطقه بازی موجود بود. بنابراین چالش ما این بود که این اتاق باید ازنظر بصری و صوتی کاملاً محافظت شود. این استودیو به‌عنوان یک فضای کاری معاصر جذاب برای طراحان مد داخلی در نظر گرفته شد که با توانایی خود در تبدیل‌شدن به یک فضای رویداد مد رشد می‌کند. در این دفتر درهای کشویی/ تاشو که ازنظر صوتی محافظت‌شده هستند، استفاده‌شده است و از انتهای دیگر باز می‌شوند و خود را برای مخاطبان آشکار می‌کند.


هدف در کل مراحل طراحی این بود که دفتر را انعطاف‌پذیر نگه‌داشته و از این طریق به طراحان گزینه‌های مختلف درزمینهٔ کار و همکاری در نشست‌ها را بدهید. دیوار پشتی یک آمفی‌تئاتر دومرحله‌ای طراحی‌شده که به شما امکان می‌دهد با لپ‌تاپ کارکنید، بحث‌های سریع تیمی انجام دهید یا حتی یک سخنرانی ارائه دهید. تمام مبلمان چرخ‌دار است و باعث می‌شود میزهای به‌هم‌پیوسته به هم متصل شوند و میزهای کاری بزرگ‌تری تشکیل شوند. تابلوها نیز متحرک هستند و می‌توانند برای سهولت در نمایش نمونه‌های پارچه و تزئینات تنظیم شوند.
سطح شیب‌دار اساساً قلب دفتر است. با داشتن یک اتاق لباس و اتصالات در پشت، طراحان می‌توانند سبک‌های مدل‌ها را امتحان کرده و آن‌ها را به‌دلخواه انتخاب کنند. در صورت عدم استفاده، از آن به‌عنوان میز کار نیز استفاده می‌شود. دیواره‌های محیطی با برخی از درهای کشویی که با فیلم ۳/۳ طرح‌ریزی/ نوشتاری و برخی دیگر با کانال شیار برای پشتیبانی از قفسه‌ها ذخیره می‌شوند. این کرکره‌های ذخیره‌سازی به‌صورت سطحی مضاعف قرار می‌گیرند تا تابلوهای اخلاق، ایده‌های طراحی و همچنین تصاویر با پروژکتورهای کوتاه را ارائه دهند. پیشنهاد طرح ایجاد یک فضای راحت، خلاقانه و مؤثر برای ایده پردازان و طراحان بود.

تصاویر پروژه

 

دیدگاه خود را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X