محل قرارگیری: چنگدو، چین
معماران: معماری SAKO
مساحت: ۱۶۰ مترمربع
سال ساخت: ۲۰۰۸
عکاس: Misae HIROMATSU

ایفینی نام بوتیکی است که لباس‌های زنانه می‌فروشد و حدود ۱۸۰ مغازه را در سراسر چین اداره می‌کند. این بار مغازه شعبه چنگدو آن را طراحی کردیم.

ابتدا، برای اینکه لباس‌ها را در کانون توجه قرار دهیم، تمام کف، دیوار و سقف را بارنگ سفیدرنگ کردیم و اجازه دادیم سایر عناصر موجودیت خود را از دست بدهند. تجهیزات، مانند پیشخوان، از همان کاشی‌های کف ساخته‌شده‌اند که بسیار ساده طراحی‌شده است، به‌طوری‌که انگار بخشی از کف بلند شده و مستقیماً به پیشخوان تبدیل می‌شود. سپس، سرانجام، ما یک لوله کامل ۲۵۰ متری را در این فضا قرار داده‌ایم.
لوله آزادانه در اطراف مغازه می‌چرخد و فضا را آرام و متفاوت از هم جدا می‌کند. لباس‌های آویزان در لوله، نقاط مختلف مغازه را رنگ می‌کند و به‌آرامی در هوا می‌چرخد و همچنین، لوله توسط گیره آکریلیک شفاف ازهرجهت نگه‌داشته می‌شود و این باعث می‌شود که لوله از جاذبه زمین آزاد شود و در این فضا شناور باشد.لوله ما علاوه بر نمایش لباس، عملکردهای مفیدی نیز دارد. به‌عنوان‌مثال، در ورودی، لوله ازیک‌طرف به آن‌طرف گرد می‌شود و دروازه ورودی را بیرون می‌کشد، و اگر به‌جای لباس پرده آویزان کنید، اتاق پرو را ایجاد می‌کند.

این لوله یکی پس از دیگری تغییر می‌کند و به نظر می‌رسد اثر باتوم رهبر ارکستر در یک ارکست است. این لوله بر وجود لباس تأکید دارد، اما درعین‌حال، باوجود اثری صاف، بر وجود خود اصرار می‌ورزد. کنسرت ادامه دارد، درحالی‌که لباس‌ها عوض می‌شوند. از این مکان دیدن کنید و ملودی ارکستر ما را احساس کنید.

ما دوست داریم که هر زنی در هر فصلی از تغییرات ملودی لذت ببرد.تصاویر پروژه

 

دیدگاه خود را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X