محل قرارگیری: ملبورن، استرالیا
معماران: بیتس هوشمند
مساحت: ۵۴۰۰۰ مترمربع
سال ساخت: ۲۰۱۷
عکاس: Peter Clarke, Sean Fennessy
رهبر معماران: بیتس هوشمند
کارفرما: Cbuc Property
مهندسی: Robert Bird Group, Umow Lai & Associates
مهندس عمران و سازه: URS Scott Wilson Ltd
مشاور آکوستیک: Acoustic Logic & Watson Moss Growcott Acoustics
مشاور آشپزخانه: Miele

شرح متن توسط معماران ارائه‌شده است.
خیابان بهار ۳۵ در مرز شرقی Hoddle Grid، روبروی باغ خزانه‌داری و مجاور خط فلیندر واقع‌شده است که توسعه مسکونی لوکس حاشیه شهر CBD را تعریف می‌کند و یک علامت مهم جدید برای ملبورن فراهم می‌کند.

با در نظر گرفتن برج به‌عنوان یک شی مجسمه‌ای، الگوی متمایزی در سرتاسر نما ایجادشده است، و آن را به‌عنوان یک برج منحصربه‌فرد در آسمان شهر متمایز می‌کند. این نما با الهام از تاریخچه خط فلیندر و استقرار صنعت مد در دهه ۱۸۸۰ و همچنین ساختمان‌های سیاسی قابل‌توجهی که مشخصه خیابان بهار است، ساخته شده است. درنتیجه، نمای برج منعکس‌کننده تاروپود پارچه، و لایه‌لایه‌ی خاکستر موجود در طرح دیوارهای سنگ‌تراشی تاریخی است.

الگوی عمودی و افقی نمای بافته‌شده‌ی یکپارچه‌ای را در سراسر ساختمان ایجاد می‌کند که پنجره‌های مشخص‌شده در آپارتمان‌ها، نماهای قاب‌بندی شده به باغ خزانه‌داری یا اطراف شهر را فراهم می‌کند. این نما همچنین محیط‌هایی را به‌صورت بهارخواب‌ها و بالکن‌های محافظت‌شده در بیرون ایجاد می‌کند که باعث افزایش شخصیت افراد مسکونی در یک ساختمان بلند می‌شود. آپارتمان‌ها یک حریم مقدس شهری از شهر شلوغ است. آن‌ها دارای ویژگی‌های غنی زیبایی هستند و بافتی ساخته شده با جزئیات بسیار و سفارشی دارند.

در لابی، ستون‌های بتنی بدون فرم فضای محیطی را می‌پوشانند، درحالی‌که قاب‌های مشبک به طراحی نمای خارجی اشاره می‌کنند. انواع صندلی‌ها و یک شومینه چشمگیر محیط صمیمی را برای دیدار و استراحت ساکنان فراهم می‌کند. مجسمه Inge King، که از گذشته‌ی خیابان بهار ۳۵ حفظ‌شده است، یک قطعه قهرمانانه است که در لابی آسانسور قرارگرفته است.

تصاویر پروژه

دیدگاه خود را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X