محل قرارگیری: استامبول، ترکیه
معماران: دفتر طراحی زمبرک
مساحت: ۲۵۰ مترمربع
سال ساخت: ۲۰۱۴
عکاس: Şafak Emrence
شرح متن توسط معماران ارائه شده است.
این فضا به‌عنوان یک استودیوی تحقیق و توسعه در دفتر مرکزی یک شرکت نساجی طراحی‌شده است. مفهوم طراحی بر اساس روابط فیزیکی بین کاربران (پرسنل تحقیق و توسعه)، محصولات، لوازم جانبی و مواد ساخته‌شده است.

مشاهده شد که اقدامات نشستن، راه رفتن، کار، ارزیابی محصولات یا مقایسه، که در سطوح و مکان‌های معمولی انجام می‌شود، باعث محدودیت عملکرد تحقیق و توسعه می‌شود.

برای طراحی فضایی لازم بود که انعطاف‌پذیری کار درحرکت و دسترسی به‌کل حجم به‌جای استفاده از یک منطقه محدود امکان‌پذیر باشد. این مفهوم بر اساس پیشنهاد ایجاد سکویی بود که در آن امکان گسترش امکانات به‌جای استفاده از میزتحریر وجود داشته باشد که اندازه فضای قابل‌استفاده و قابلیت دسترسی را محدود می‌کند.

هدف ما این است که به‌جای تعریف کردن فعالیت‌های نشستن، کار در حین حرکت، خم شدن، ملاقات، دسترسی آسان به آویزها و مشاهده محصولات (جین، پارچه، لوازم جانبی و غیره) از فواصل مختلف، تعداد زیادی از آن‌ها را باهم آزاد کنیم. هدف این بود که امکانات مسیر تعاملات کاربران با یکدیگر و فضا را افزایش دهد و متنوع سازد.

دراین‌ارتباط، ارتفاعات بین ۰ تا ۸۰ سانتی‌متر با توجه به منطقه‌های متفاوت از یکدیگر جداشده و بدون محدودیت به سکوهایی برای فعالیت‌های ذکرشده تبدیل می‌شوند. فرم منحنی از پایداری حرکت روان و انعطاف‌پذیر پشتیبانی می‌کند. ما با انتخاب پالت کوچک مواد، تمرکز روی محصولات را آسان‌تر کردیم. ما همچنین تغییرات و سطوح مختلفی از نور طبیعی و مصنوعی را ارائه دادیم.

تصاویر پروژه

دیدگاه خود را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X