محل قرارگیری: یونگسان-گو، کره جنوبی
معماران: کمتر (LESS)
مساحت: ۱۹۷۸ مترمربع
سال ساخت: ۲۰۱۹
عکاس: N2shot, LESS
تولیدکنندگان: AutoDesk, HANGLAS, Inoblock, Jaewon Metal, MBK, Rhino, Sam Hwa Paint, Tigerstone
رهبر معماران: Junseung Woo
گروه طراحی: Junseuing Woo, Sangjung Han, Chulsoo Choi, Hokyoum Kim, Siyeol Song, Jinkwan Kim, Taegyu Park, Sunwha Lee
کارفرما: MUHAK
مهندس سازه: مهندسی سازه رویایی
مهندس مپ: JungMyung, Chungwoo E&G, ANN Partners
مهندس عمران: Jungmin Geo Tech
چشم‌انداز: LESSشرح متن توسط معماران ارائه‌شده است.
این ساختمان در ایتاوان قلب چند فرهنگی سئول، در بین املاک و ساختمان‌های تجاری واقع ‌شده است، جایی که ترافیک عابران پیاده و اتومبیل‌ها به هم می‌رسند و پشت آن، خیابان شیب‌دار و دامنه کوه نمسن در امتداد هم قرار دارند و پس‌زمینه را می‌سازند.هدف ما گسترش حرکت‌های مختلف عابر پیاده از خیابان شیب‌دار و مرکز ترافیک تا عمق ساختمان بود. درنتیجه، نمای بیرونی ساختمان پله‌های بیرونی را در سطح خیابان نشان می‌دهد، که مستقیماً از طبقات فوقانی به پشت‌بام امتداد می‌یابد، جایی که عابران پیاده می‌توانند با افراد در خیابان و همچنین داخل ساختمان تعامل داشته باشند. این مناظر گسترده در سراسر شهر به کوه نمسن می‌رسد.
مدول نما که به‌تدریج تغییر شکل و تغییر مکان می‌دهد، از خیابان به فضای داخلی ساختمان به‌صورت سه‌بعدی و با دقت هماهنگ می‌شود و نمای پیچیده باعث ایجاد یک انتقال روان از سطح خیابان به پشت‌بام ساختمان می‌شود. همه این‌ها از طریق مسیری که نور را روشن می‌کند و اصوات خیابان را هماهنگ می‌کند به سطح دیگری از خیابان به داخل ساختمان متصل می‌شود.
عنصر نما ریتم خاص خود را دارد و جهت و صورت مدول سه‌بعدی پیچ‌خورده را با دقت مشخص می‌کند. این عناصر عمودی مدول نما به‌عنوان پرده‌ای برای مقابله با شرایط آب و هوایی داخل ساختمان کار می‌کند. انتقال مدول نما باعث می‌شود تقسیمات بین کف ساختمان و فضای داخلی به‌صورت عمودی و افقی محو شود. هدف این بود که حرکت عمودی ساختمان هماهنگ و درعین‌حال مستقل از شرایط و زمینه خیابان باشد، همه برای دور زدن عموم مردم است تا این مدول را به‌عنوان یک ملودی صاف و هماهنگ ببینند.تصاویر پروژه

دیدگاه خود را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X