محل قرارگیری: بارسلونا، اسپانیا
معماران: طراحی عزیز
مساحت: ۴۰ مترمربع
سال ساخت: ۲۰۱۵
عکاس: Xavi Torrent

شرح متن توسط معماران ارائه شده است.
استودیوی طراحی عزیز، دفتر طراحی واقع در بارسلون، اسپانیا طراحی فروشگاه افسانه گل سرسبد را که یک برند مد و لوازم‌آرایشی است به اتمام رسانده است. فروشگاه با مساحت ۴۰ مترمربع در مرکز خریدی در بارسلونا واقع‌شده است.

طراحی فروشگاه بر اساس یک شبکه سه‌بعدی ایجاد می‌شود که حجم قابل‌نفوذ بصری ایجاد می‌کند، که به فضا فرمان می‌دهد، درحالی‌که این شبکه برای نمایش محصول توزیع‌شده است. عناصر سازه با توجه به رابطه عود الهام گرفته از توالی فیبوناچی که نشان‌دهنده گسترش تدریجی و باز فضا است، به‌تدریج رشد کردند.

شبکه برای هر لوازم جانبی یک نمایشگاه اختصاصی در نظر گرفته است، اگرچه این نمایشگاه قابلیت انعطاف‌پذیری را دارد، اما با ورود محصولات جدید می‌توان عناصر نمایشگر را مرتب کرد. نورپردازی به‌عنوان عنصری ترکیبی کار می‌کند که بر ریتم شبکه تأکید دارد و آینه‌ی روی سلول فضا را بزرگ می‌کند.

همان‌طور که نزدیک می‌شویم، نما به‌تدریج در داخل مغازه آشکار می‌شود و انواع مختلف دیدگاه‌ها و تجارب متنوع را در هر نقطه ایجاد می‌کند. ویترین مغازه دوطرفه است، زیرا نمایشگاه هم از بیرون و هم از داخل دیده می‌شود و تأثیر شلنگ‌های نوردهی را چند برابر می‌کند. یک فضا در قسمت عقب فروشگاه به‌عنوان فضای انباری و امکانات کارکنان در نظر گرفته‌شده است.

متریال ها در خالص‌ترین حالت خود استفاده می‌شوند: دال گچ طبیعی، کف شبیه سیمان، چوب. تمام لعاب‌های چوبی و سفید مجموعه‌ای از تضادها را در معرض دید بافت اصلی قرار می‌دهد.تصاویر پروژه

دیدگاه خود را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X