محل قرارگیری: TULUM، مکزیک
معماران: معماری Roth
مساحت: ۳۸۰ متر¬مربع
سال ساخت: ۲۰۱۸

شرح متن توسط معماران ارائه شده است.
یک بوتیک منحصربه‌فرد مد در AZULIK Tulum، که ترکیبی از مد، طراحی، معماری، جواهرات و هنر است، در فضایی پر از تضاد، بافت، احساسات و مسیرهایی که شمارا به کشف مجموعه‌های فروشگاه دعوت می‌کند.

این طرح به درختان موجود احترام می‌گذارد، سازه را با پیکربندی طبیعی زمین مطابقت می‌دهد و شمارا به پیاده‌روی با پای‌برهنه روی کف بتونی صیقلی، با مسیرهای پیاده‌روی و سطح شیب‌دار بر روی آینه‌های آب، تونل‌های برگ‌های طبیعی و فضاهایی با پوشش تور گیاهی داخلی دعوت می‌کند.سازه‌ای که با چوب از شبه‌جزیره یوکاتان ساخته‌شده است، مانند ژیل و بژوکو، که توسط صنعتگران مایا قرار داده‌شده است، جنگل اطراف محل بوتیک را تداعی می‌کند. این فرایندها با کشف پتانسیل‌های سرمایه طبیعی، فرهنگی و انسانی منطقه، مواد و تکنیک‌های محلی را بازیابی می‌کنند. با تعهد قاطع به پایداری و سلسله‌مراتب دانش بومی هدایت می‌شود.احترام به طبیعت ایده اصلی طرح پیشنهادی است، طبیعت قبل از بشر اینجا بوده است و بعدازآن نیز خواهد بود. ایده حفظ تمام درختان موجود در فضا این فرصت را به ما داد تا با احترام به آن و یادگیری از آن، در اطراف طبیعت بمانیم.

گرما و بافت مواد، جنگل را به‌عنوان بخشی فیزیکی از پروژه، در رویکردهای مختلف مقیاس، جزئیات، لایه پوشش و ساختار که فضای داخلی را درگیر می‌کند، به ارمغان می‌آورد.بتن از شکل طبیعی زمین پیروی می‌کند و در کل فضا جریان می‌یابد و به مبلمان تبدیل می‌شود که مستقیم نیست و با حرکت در بین فضای خالی درختان وزن خود را از دست می‌دهد.تصاویر پروژه

 

دیدگاه خود را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X