محل قرارگیری: ریاض، عربستان سعودی
معماران: معماری آزاز
مساحت: ۲۲۱ مترمربع
سال ساخت: ۲۰۱۹
عکاس: عبدالرحمن بایشوت ، راکان الزغیب
تولیدکنندگان: Daikin, Jotun, Belottie tiles, Ex. T, LINEA
معمار مسئول: Shahad Alazzaz
گروه طراحی: معماری آزاز
کارفرما: کافه کباب اکسیر بون

شرح متن توسط معماران ارائه‌ شده است.
اکسیر بون کافه‌رستوران معروف سعودی شعبه جدید خود را که توسط معماران آزاز طراحی‌شده است، در ریاض افتتاح کردند. بعد از ایجاد شهرت قهوه آن‌ها، نوبت به ایجاد فضا برای تکمیل نوشیدنی‌های معروفشان رسید. قهوه در عربستان سعودی ریشه در فرهنگ محلی دارد و می‌توان آن را در زمان‌های قبل از تشکیل پادشاهی جستجو کرد.

از آن زمان، قهوه در این منطقه تکامل‌یافته است و امروز صنعت قهوه در عربستان سعودی در حال رونق است. برای مطابقت با این پیشرفت، معماران آزاز فضایی را به‌عنوان “معبد دکو” ایجاد کردند تا جویندگان قهوه را به یک تجربه مدرن معنوی مانند تبدیل کنند. ستون سازه‌ای در مرکز فضا چالشی را برای طراحان ایجاد کرده است. بااین‌حال، تیم معماران آزاز آن را پذیرفتند، و آن را به نقطه اصلی طراحی خود تبدیل کردند. دیوارهای جدید از ستون شکوفا شده و به طاق‌های بیش‌ازحد عظیم تبدیل‌شده‌اند.


شکل طاق‌های تاریخی اسلامی همراه با کاه‌گل به احساس تقدس فضا کمک می‌کند. از این گذشته، کافی‌شاپ یک مارک سعودی است و قطعاً فضا منعکس‌کننده آن است. بااین‌وجود، این فروشگاه به لطف زیبایی‌های شهری مانند استفاده از Terrazzo پایدار ایتالیایی برای کف و راه‌پله مارپیچ عمیق، از مزیت مدرن بودن نیز برخوردار است. فروشگاه جدید اکسیر بون، که توسط شرکت معماری آزاز طراحی‌شده است، به یک نقطه عطف در صنعت رشد کافی‌شاپ در عربستان سعودی تبدیل‌شده است.

تصاویر پروژه

 

 

دیدگاه خود را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X