محل قرارگیری: مکزیک
معماران: معماران ناشنوای مادالنو
مساحت: ۴۴۰۵۸۰ مترمربع
سال ساخت: ۲۰۱۴
عکاس: Rafael Gamo
تولیدکنندگان: ALCOPLA, Aceros Corey, Aluskin, Donato Stone, Goirand, Novotech, Stones Piedras Naturales, WOODGRASS
مدیر معماری: Javier Sordo Madaleno de Haro
مدیریت پروژه معماری: Jorge Isaías
مدیریت طراحی معماری: José Luis Santillán
گروه طراحی معماری: Abraham Tejeda, Javier Montalvo, Jesus Montaño, Marco Antonio Manriquez, Santiago Noriega, Daniel Hernández Isaías, Armando Canales, Oscar Milla
مهندس هماهنگی: Ing. Marcos Hernández, Ing. Juan Carlos Díaz, Ing. Héctor Ruiz
هماهنگ‌کننده معماری با ساخت‌وساز: Armando Zárraga
معماران رسانه و بازاریابی: Rosalba Rojas, Daniela Cruz, Jimena Orvañanos
هویت گرافیکی: Paralelo 19
مهندسی سازه: Grupo RIOBOO Jorod
مهندس الکترونیک: Etra
مهندسی A / C: IACSA
مهندسی سیستم و تأسیسات ویژه: طراحی نوآورانه
مهندس هیدرولیک: Garza Maldonado
مشاور نورپردازی: Luz y Forma
مشاور منظر: Paisaje + Flores
سازنده: Grupo Danhos
شرح متن توسط معماران ارائه شده است.
روند مشخصی در هدایت شهرهای جهان به سمت تحول شهری وجود دارد که بیش از هر چیز نتیجه تحولات اجتماعی و جمعیتی، تطابق تراکم‌ها و کاربری‌های زمین برای تحریک توسعه است.
پارک تورئو به‌عنوان مجموعه‌ای با کاربردهای مختلط و به‌عنوان نمونه بارزی از این پدیده شهرنشینی طراحی‌شده است. این سایت در توسعه‌یافته‌ترین منطقه ایالت مکزیک و حومه با تجارت قابل‌توجه در شمال مکزیکوسیتی واقع‌شده است. مساحت آن ۵۱،۷۵۳.۶۰ مترمربع است و به جاده‌های اصلی دسترسی دارد.
از همان ابتدا، طرح جامع به‌عنوان “یک پارک عالی”، در یک فضای شهری که کاربری‌های مختلف را به‌طور جامع متحد می‌کند، تصور شد. این پروژه شامل یک مرکز خرید، یک هتل و سه ساختمان‌سازمانی است که درمجموع ۴۴۰،۵۸۰ مترمربع مساحت ساخته‌شده را پوشش می‌دهد.

مرکز خرید با موفقیت در اکتبر ۲۰۱۴ به پایان رسید و مرحله دوم آن در سال ۲۰۱۶ شروع به کارکرد.
در مرکز خرید، کاربر باهدف لذت بردن از یک فضای عمومی و ایجاد سایتی برای برخورد و تعامل اجتماعی برای منطقه و کل شهر، در فضایی که در میان چشمه‌ها، درختان و فضاهای باز است گردش می‌کند. پوشش گیاهی غنی با درختان بزرگ در بالای مرکز خرید فضایی متعادل را با فضای خرده‌فروشی ایجاد می‌کند.

این مرکز خرید چهار طبقه اول را اشغال کرده است که شامل فروشگاه‌ها، سینما و رستوران‌هایی است که این فضای نیمه بسته را پر از حس زندگی می‌کنند و تقریباً ۹۱،۵۰۰ مترمربع مساحت دارند. به‌زودی ساخت یک فروشگاه دیگر با اضافه کردن ۲۵۰۰۰ مترمربع به منطقه تجاری نهایی می‌شود.
برج‌های دفتری “B” و “C” تقریباً مساحت ساخته‌شده‌ی ۶۰،۰۰۰ مترمربع را دارند. هتل اجرایی شامل ۲۲۰ اتاق با مساحت ۱۵۰۰۰ مترمربع در ۱۵ طبقه و برج اداری “A” دارای مساحت ۶۰،۰۰۰ مترمربع است.
این پروژه شامل شش طبقه پارکینگ زیرزمینی است. منطقه “انتقال” واقع در بین طبقات توسط مرکز خرید اشغال‌شده و طبقه همکف به‌عنوان دفاتر توزیع‌کننده و فیلتر برای عملکرد مناسب کاربری‌های مختلف عمل می‌کند. این منطقه یک باشگاه تجاری با فضاهای جذاب را در خود جای‌داده است که تجربیات جدیدی مانند نمایشگاه‌ها، رویدادهای فرهنگی، سالن‌های آموزش، سالن اجتماعات و غیره را ایجاد می‌کند.

تصاویر پروژه

دیدگاه خود را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X