مبلمان گوتیک ، در مقایسه با سایر سبک های مبلمان اروپایی ، طولانی ترین دوره را پوشش می دهد. دوره گوتیک از قرن ۱۲ تا ۱۵ ادامه داشت ، در حالی که تزئینات مشخصه آن در کنار تأثیرات جدید تا ابتدای قرن ۱۷ ادامه داشت. سبک مبلمان گوتیک حتی با احیای گوتیک قرن نوزدهم رنسانس خاص خود را داشت.
مبلمان دوره گوتیک ، با حاشیه و تزئینات مشخصه ، از هنر گوتیک گرفته شده است که از ابتدای قرن ۱۲ در فرانسه نشات گرفته است. در مراحل اولیه ، مبلمان کاملاً ساده بود ، سپس تزئینات با نقاشی و بعداً عمدتا تراشکاری و کنده کاری به عنوان عنصر اصلی این سبک انجام می شد.
مبلمان دوره گوتیک ، مشابه معماری گوتیک ، دارای ویژگی های محلی بود .در انگلستان ، آلمان و کشورهای پایین آن بیشتر بلوط ، در فرانسه ، شاه بلوط ، در ایتالیا و اسپانیا گردو بود.
صندلی ها کمیاب بودند و با احساس عظمت دولت همراه بودند و فقط توسط استادان استفاده می شدند.
در قرن ۱۲ ، صندلی ها می توانند مستطیل یا دایره ای شکل باشند و پشت آنها کم باشد. در قرن سیزدهم صندلی های صندلی های افتخاری لردها شکلی چند ضلعی داشتند. صندلی ها سنگین و بزرگتر شدند و در قرن چهاردهم با سایبان ساخته شدند و شبیه به تختهای سلطنتی شدند.
لازم به ذکر است که ، در خارج از قلعه ها ، صندلی ها ، اگرچه هنوز هم بسیار تراشیده شده اند ، سبک ترند و بیشتر شبیه مبلمان مدرن هستند.

 

 

دیدگاه خود را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X