بارگیری صفحه

سبک التقاطی

سبک التقاطی

طراحی التقاطی نمایشی از عناصر متضاد ازجمله رنگ‌ها، وسایل و متریال است. در این سبک می‌توان جنبه‌های متضاد را به هم گره زد و یک طراحی منسجم و جذاب ایجاد کرد.
ویژگی‌های اصلی طراحی سبک التقاطی:
• پالت متنوع با چندرنگ پایه خنثی
• قسمت‌های مختلف اتاق بارنگ، پارچه یا روکش صاف یا زبر به هم متصل شده‌اند
• دارای تضاد و تنوع بسیار
بهترین توصیف طراحان داخلی از سبک التقاطی تنوع آن است زیرا آن‌ها عاشق مخلوط کردن سبک‌های جدید با سبک‌های قدیمی و ایجاد سبکی کاملاً تازه و منحصربه‌فرد هستند. آن‌ها تمایل دارند که از انواع گرایش‌ها، سبک‌های مختلف و همچنین از دوره‌های زمانی مختلف ایده بگیرند. طراحان این سبک به دنبال سرگرمی خودشان و شکستن قوانین هستند.
طراحی‌های التقاطی بوم بزرگی را برای طراحان فراهم می‌کند تا جادوی خود را بسازند و طرحی برجسته را ارائه دهند. از دید آن‌ها، می‌توان این طرح‌ها را تصادفی یا بی‌نظم تصور کرد، بااین‌وجود، یک خط بسیار خوبی بین طرح‌های التقاطی زیبایی پسند و آن‌هایی که صرفاً بدون نقوش یا مضامین اندازه‌گیری شده ایجاد می‌شوند، وجود دارد.
درحالی‌که طرح‌های التقاطی بسیار متنوع و به‌نوعی مانند همه‌جا هستند، اما آن‌ها هنوز هم تعادل را رعایت می‌کنند و یک تعریف واقعی از ترکیبی منسجم از طرح‌ها، رنگ‌ها و الگوها هستند.
نشیمن:
1- یک آینه شیک گرد بالای شومینه مرمر آویزان است که در یک صفحه فلزی محصورشده است. این اتاق نشیمن صندلی‌های نامناسب و یک میز شیشه‌ای روی فرش طرح بژ همراه با پنجره‌های روکش‌دار شیشه‌ای ارائه می‌دهد که با آفتاب‌گیرهای حصیری رومی و پارچه‌های آبی فیروزه‌ای پوشیده شده‌اند.سبک التقاطی2- یک اتاق نشیمن التقاطی با منظره‌ای از استخر درخشان، یک مبل چسترمان و صندلی‌های طرح دار جذاب به همراه عثمانی‌های منطبق را به نمایش می‌گذارد. این اتاق با چراغ‌های توکار و لوستر شمعی که از سقف تیر چوبی آویزان شده است، روشن می‌شود.
3- این اتاق نشیمن دنج که با تخته‌های چوبی سبک پوشانده شده، دارای صندلی‌های چوبی و یک میز قهوه‌ای گرانیتی روبروی شومینه آجری است که با نقاشی دیواری گلدان گل برجسته شده است. دارای کف فرش سبز و پنجره‌هایی با قاب آلومینیومی مشرف‌به مناظر بیرونی می‌باشد.4- اتاق نشیمن وسیع تزئین شده با آثار هنری بزرگ و مجسمه‌ای زنانه که روی میز قهوه‌خوری چوبی روی کاشی خاکستری کف قرارگرفته است. مبل‌های تکه‌ای حصیری و یک شومینه مدرن محاصره‌شده با سنگ مرمر در دیوار سفید ارائه می‌شود.5- این اتاق نشیمن دارای صندلی‌های دنج و یک شومینه است که در کنار آن قفسه‌های داخلی تعبیه‌شده است. با لوستر خارج از مرکز که در آینه قاب‌دار منعکس می‌شود، روشن می‌شود.

آشپزخانه:
1- یک لوستر کریستالی در بالای جزیره گرانیتی که مجهز به سینک است، روشن می‌کند. اطراف آن کابینت چوبی همراه با یک طاقچه پخت‌وپز است که با صفحه پشتی کاشی سفید برجسته شده است.

2- آشپزخانه مطبوع با تخته‌های کف‌پوش عریض و سقف کلیسایی که با تیرهای چوبی طبیعی قاب گرفته‌شده است. این آشپزخانه لوازم‌خانگی از جنس استیل و کابینت‌های سفید با میزهای مرمر مطابق با جزیره مرکزی را نشان می‌دهد که توسط یک آویز شیشه‌ای منحصربه‌فرد روشن‌شده است.3- آشپزخانه دنج دارای لوازم سیاه و کابینت چوبی مطابق با نوار جزیره‌ای است که مجهز به ظرف‌شویی زیرین و لوازم کروم است. این ترکیب با سقف تخته چوبی و کف‌پوش چوبی باعث حفظ ظاهر منسجم می‌شود.4- یک آشپزخانه روباز با کابینت‌های چوبی و یک جزیره مرکزی که در آن از یک میز پیشخوان استیل ضدزنگ متناسب با لوازم‌خانگی استفاده‌شده است. این کف‌پوش بتونی کاشی‌کاری شده و پنجره‌های لعاب‌دار نور طبیعی زیادی را به داخل وارد می‌کند.5- این آشپزخانه دارای یک جزیره مرکزی بزرگ است که دارای یک انبار داخلی و یخچال شراب است که با چراغ‌های آویز گنبدی روشن می‌شود و شامل یک صندلی بالشتکی و کابینت مشکی است که کف‌پوش‌های براق را تکمیل می‌کند.
ناهارخوری:
1- این اتاق ناهارخوری با پرتره‌های قاب‌دار و یک لوستر بی‌نظیر تزئین شده است که بر روی میز ناهارخوری مستطیلی آویزان شده و توسط صندلی‌های راه‌راه احاطه‌شده است. این ناهارخوری دارای کف‌پوش چوبی تیره است که روی آن یک فرش بژ همراه با یک پنجره خلیج قرار دارد که در سایه‌های رومی خال‌خالی و پارچه‌های زرد پوشیده شده است.

2- میز ناهارخوری سبک چوبی تیره و صندلی‌های بالشتی روی کاشی‌های کف خاکستری. این ناهارخوری با صندلی‌های بژ و یک پیانوی بزرگ کودک در کنار دیوارهای سفید برجسته با آثار هنری رنگارنگ همراه است.3- این اتاق ناهارخوری التقاطی دارای یک میز و صندلی غذاخوری شیک است که یک شومینه در کنار آن است. سقف دارای تیرهای در معرض نور به همراه نور خیره‌کننده سقف است.4- اتاق ناهارخوری مشکی و قرمز با یک میز ناهارخوری خیره‌کننده که این میز ناهارخوری بیضی‌شکل صندلی‌های نیمکتی دارد.5- ناهارخوری بزرگ سبز دارای یک میز ناهارخوری همراه با صندلی‌های مدرن و سبزرنگ است و توسط چند چراغ سقفی خیره‌کننده روشن می‌شود. تم جنگل نگاه شگفت‌انگیزی به این فضا می‌بخشد.
اتاق‌خواب:
1- اتاق‌خوابی بزرگ با سقف قهوه‌ای و کف‌پوش چوبی که بالای آن فرشی با بافت گل قرار دارد. این صندلی با صندلی‌های متنوعی از سبک و یک‌تخت سایبان دار که در کنار آن تخته‌های چوبی تیره قرار دارد، مبله شده است.
2- آثار هنری با قاب قرمز، در این اتاق‌خواب، جلوه‌های زیبایی را به نمایش می‌گذارند كه در آن، غرفه‌های شبانه‌روزی و تختخواب چوبی بژ، ملافه‌های راه‌راه سفید و آبی را به نمایش می‌گذارند. یک فرش منگوله‌ای و یک میز شش‌ضلعی تکمیل‌شده است که با کف چوبی ترکیب می‌شود.3- یک میز کنسول تخته چوبی رو به روی تخت است که با آثار هنری زرق‌وبرق دار برجسته شده است. همراه با فرش‌های طرح دار آبی و تخت خواب چوبی تیره که روی میزهای کنار آن لامپ مای بی‌نظیری قرار دارد.
4- این اتاق‌خواب دارای یک‌تختخواب چهار نفره است که در انتهای آن یک نیمکت حصیری به همراه یک فرش قرمز قرار دارد که روی کاشی‌های کف بتونی تا محیط شومینه و پس‌زمینه تخت قرارگرفته است.

5- نور محیط حاصل از چراغ‌های رومیزی و شومینه آجری با داشتن کف فرش سبز و دیوارهای تخته چوبی تا سقف تیرچه چوبی، احساس‌گرمی و دنجی را در این اتاق‌خواب ایجاد می‌کند.حمام:
1- حمام لوکس با دوش حمام و وان مستقل که در کنار آن کمدهای چوبی تیره قرارگرفته و با جزایر و دیوارهای آینه‌ای ترکیب‌شده است. این حمام کف‌پوش مرمر و یک پنجره لعاب‌دار دارد که با سایه‌ای رومی گل و پارچه‌های سبزرنگ پوشیده شده است.
2- حمام دارای سینک روشویی دوتایی بسیار بزرگ است که با یک آینه بدون قاب جفت شده است. در کنار آن دوش مخصوص حمام وجود دارد که یک نیمکت کاشی‌کاری شده گوشه‌ای و یک درب لولایی شیشه‌ای را نشان می‌دهد.

3- یک حمام آرام با وان فرورفته که مجهز به شیرآلات برنج است درحالی‌که در زمان دوش گرفتن از یک منظره خیره‌کننده از قاب پنجره لذت می‌برید.4- اتاق حمام التقاطی تزئین شده با هنرهای سفید با قاب سفید و آینه مای بیضی‌شکل که بالای روشویی مای آبی نصب‌شده و همراه با یک نیمکت بالشتکی خاکستری است.

5- حمام التقاطی با کف‌پوش کاشی‌کاری شده و دیوارهای آجری سفید پر از عکس و آینه قاب‌دار که شامل یک روشویی مات سیاه و وان پایه‌دار، همراه با میز کناری است.سالن‌های ورودی:
1- سرسراي باکلاس و تزئين شده با آثار هنري قاب‌دار و مجسمه‌ای جالب كه در كنار ديوارهاي بژ قرار دارد. یک صندلی تاشو خاکستری در کنار آن قرار دارد که میز کنسول مشکی را پوشش می‌دهد و روی آن گلدان‌های برنجی و یک لامپ رومیزی قرار دارد.

2- این سرسرا با کاغذدیواری با طرح فلزی طراحی‌شده است که با آثار هنری حیوانات و سرشاخ‌های زیادی نصب‌شده است. این سرسرا درب فرانسوی و صندلی‌های پشتی دار مشکی بلند و کف کاشی‌کاری شده دارد و یک میز چوبی بزرگ را که با قاب عکس پرشده است آن را کامل کرده است.

3- در این سرسرا آثار هنری مستطیل شکل و تزئینات مختلف گرد روی میز چوبی به همراه کره مای فلزی هنری قرار دارد.

4- لوسترهای کریستالی درب ورودی صورتی‌رنگ را که با دیوارهای نقاشی شده مخلوط می‌شود، قاب می‌کنند. این سرسرا با میزهای چوبی و یک صندلی راحتی بالشی همراه با یک فرش چاپ‌شده که روی کاشی‌های طرح دار کف قرارگرفته، پرشده است.
5- سرسرا به سبک التقاطی دارای یک صندلی بژ دنج و یک درب بزرگ مجهز به پانل مای شیشه‌ای و پوشیده از سایه‌های حصیری رومی است. شامل لوسترهای فرفورژه و یک میز چوبی بی‌نظیر در برابر دیوارهای آبی تزئین شده توسط قاب مای گالری است.دکوراسیون منزل التقاطی چیست؟
اگر می‌خواهید سبک معاصر را با یک اتاق سنتی مخلوط‌کنید و کمی از همه‌چیز را با آن مطابقت دهید، به‌احتمال‌زیاد به دنبال یک سبک التقاطی هستید. این فقط یک سبک در خانه شما نیست. در عوض، التقاط مدرن از چندین عنصر مختلف طراحی از سبک‌ها و طرح‌های رنگی تشکیل‌شده است که فضای منحصربه‌فردی را ایجاد می‌کند که کاملاً به خود شما بستگی دارد. به‌هرحال، شما قرار نیست بسیاری از قطعات را پیدا کنید که درواقع برچسب‌هایی التقاطی دارند. در عوض، خواه اتاق نشیمن باشد و یا اتاق ناهارخوری، شما قطعات زیادی از سبک‌های مختلف طراحی را پیدا خواهید کرد که می‌توانید آن‌ها را به‌تنهایی مخلوط کرده و باهم مطابقت دهید تا چیزی التقاطی ایجاد کنید.
ویژگی مای متمایز:
بخش اصلی طراحی در مورد سبک التقاطی این است که بیشتر چیزها با نوعی اشتراک جمع می‌شوند. قطعات به‌طورکلی کاملاً تصادفی نیستند (گرچه قطعاً ممکن است باشند). در عوض، آن‌ها نوعی شباهت در رنگ، بافت، شکل و یا حتی پایان دارند. چیزی در مورد قطعات به‌طورکلی همه آن‌ها را جمع می‌کند و به آن‌ها کمک می‌کند تا به نظر برسد که باهم ترکیب‌شده‌اند، حتی اگر آن‌ها درواقع از دوره‌های زمانی مختلف با سبک‌های مختلف متفاوت باشند. این‌گونه است که شما از قطعاتی که از مناطق سبک مختلف هستند، یک سبک منسجم ایجاد می‌کنید. اگر چیزی برای اتصال آن‌ها به یکدیگر ندارید، ممکن است کمی تصادفی و کثیف به نظر برسد.
متریال:
تعدادی از مواد مختلف در این نوع اتاق‌ها وجود دارد زیرا هر چیزی را می‌توان به یک اتاق التقاطی وارد کرد. درواقع، شما به‌طورکلی ترکیبی از پارچه‌ها و ترکیبی از رنگ‌های مختلف را پیدا خواهید کرد تا همراه آن‌ها باشد. این‌ها می‌توانند الگوها، بافتها، رنگ‌های روشن، رنگ‌های عمیق، رنگ‌های خنثی یا هر چیز دیگری دراین‌بین باشند. آن‌ها حتی می‌توانند هم‌زمان ترکیبی از همه این موارد باشند. این به این دلیل است که شما به‌جای فقط یک منطقه از هر چیزی که دوست دارید الهام بگیرید. اگر بتوانید چندرنگ اصلی را انتخاب کنید که برای جمع‌کردن چیزها و ایجاد انسجام استفاده می‌کنید، بهتر خواهد بود. ممکن است آسان نباشد، اما حتی اگر از یکرنگ خنثی استفاده کنید که بیشتر قطعات آن رادارند، شما آمادگی بیشتری خواهید داشت.
مبلمان:
قطعاً در مورد مبلمان ‌هایی که در این نوع اتاق‌ها قرار می‌دهید، تفاوت‌هایی نیز خواهید یافت. به این دلیل که همه قطعات می‌توانند از طیف وسیعی از سبک‌های مختلف مانند سایر موارد در این سبک باشند. البته، آن‌ها به‌طورکلی حداقل کمی با پارچه‌های مختلف، رنگ‌های مختلف یا حتی پایان‌های مختلف کنار هم جمع می‌شوند. ازآنجاکه این یک سبک التقاطی است، شما به‌راحتی می‌توانید از یک پایان تصفیه‌شده تا یک پایان خشن که باهم ترکیب شود، پیدا کنید، اما معمولاً شما می‌خواهید یک جنبه از تمام قطعات خود را که سعی می‌کنید به هم بپیچید، انتخاب کنید تا بتوانید یک چیز خوب به دست آورید، یک اتاق مناسب و بااحساس راحتی.

لوازم تزئینی:
انواع لوازم جانبی مختلف را در سبک التقاطی طراحی داخلی پیدا خواهید کرد. این به این دلیل است که لوازم جانبی جایی است که شما واقعاً کمی دیوانه می‌شوید و شروع به کشیدن چیزهایی می‌کنید که به نظر می‌رسد هیچ‌چیز مشترکی با یکدیگر ندارند. ممکن است در کنار فرش پرتابی به سبک مدرن، چراغ به سبک ویکتوریایی داشته باشید. شاید شما برخی از قطعات هنری را داشته باشید که از سبک طراحی داخلی سنتی باشد و یک لامپ که درواقع از سبک صنعتگر برگرفته‌شده است. این کاملاً به خود شما بستگی دارد که تصمیم بگیرید چگونه می‌خواهید چیزها را باهم مخلوط کرده و جلوه و احساس منحصربه‌فردی پیدا کنید.
اگر قطعات شاخص واقعاً مطابقت ندارند، مسئله‌ای نخواهد بود. اگر قطعات بزرگ‌تری ندارید که به نظر می‌رسد متناسب با کل اتاق هستند، کمی آشفته خواهد بود و این ایده شما نیست. قطعات تزئینی را در درجه اول تزئینات انتخاب کنید و جنبه‌های اساسی قطعات بزرگ مبلمان را ترک کنید، قطعاً شروع بهتری خواهید داشت.
چرا عالی به نظر می‌رسد؟
بنابراین دلیل این‌که سبک التقاطی بسیار عالی به نظر می‌رسد چیست؟ خوب، هیچ‌کس کاملاً مطمئن نیست زیرا وقتی به هر یک از قطعات نگاه می‌کنید چیزهای مختلفی به نظر می‌رسد که به نظر نمی‌رسد باهم مطابقت داشته باشند. اما وقتی کل کار را انجام می‌دهید ایده‌ای به دست می‌آورید که قطعاً زیبا و منحصربه‌فرد است و به نمایش سبک‌های موردعلاقه شما کمک می‌کند. بهترین قسمت این است که شما یک‌خانه یا اتاقی زیبا خواهید داشت که می‌توانید هر زمان که بخواهید هر چیزی به آن اضافه کنید. فقط مطمئن شوید که چیزهایی دارید که بتوانید همه آن‌ها را به هم گره بزنید.

نوشته قبلی

ویکتوریایی

نوشته بعدی

کف پوش کانداکتیو(آنتی استاتیک)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ظرفیت محدود

هدیه آموزشی آپلاس

با ثبت شماره موبایل خود در دوره رایگان اتوکد شرکت کنید.

آدرس

دفتر مرکزی

تهران، میدان فاطمی، خیابان جویبار، بن بست میرهادی غربی، پلاک 34، ساختمان نور، طبقه 4، واحد C4

شماره های تماس

ساعات کاری از ۹:۰۰ صبح الی ۱۹:۳۰

09937982911
09937982912

دانلود اپلیکیشن آپلاس

تمامی حقوق وبسایت آپلاس نزد شرکت آوند آوش آزما محفوظ است.
سبد خرید
ورود

یا

هنوز حساب کاربری ندارید؟

ایجاد حساب کاربری