بارگیری صفحه

سبک صنعتی

طراحی صنعتی در دهه 1990 محبوب شد زیرا بسیاری از مراکز شهرهای آمریکای شمالی با مرمت و بازسازی انبارهای تولید قدیمی و کانکس‌ها، آن‌ها را تبدیل به ساختمان‌های مسکونی چند واحدی کردند. به‌جای پوشاندن یا از بین بردن باقی‌مانده‌ی فضاها مانند دیوارهای آجری، لوله‌ها و سیم برق‌های در معرض دید و قرار دادن آن‌ها در دیوارهای داخلی، توسعه‌دهندگان واحدهای بزرگ و باز ایجاد کردند که کف و دیوارهای قدیمی را حفظ کرده و بسیاری از لوله‌ها و سیم‌ها و تیرها را حفظ می‌کنند و آن‌ها جزئی از دکوراسیون منازل صنعتی می‌شوند.
عناصر اصلی طراحی داخلی صنعتی عبارت‌اند از:
• فضای خام و ناتمام
• ترکیبی از خاکستری، خنثی و رنگ‌های روستایی
• اشیا سودمند
• مقاطع بزرگ
• وسایل عتیقه یا سبک با روکش فلزی
• استفاده از قطعات قدیمی و کارخانه‌ای و آزمایشگاهی
• سطوح چوبی و فلزی
• کف‌پوش بتنی
طراحان داخلی صنعتی همان‌طور که از نامش پیداست، همه‌چیز را با مواد اولیه تولید می‌کنند، بیشترین الهام آن‌ها از چیزهایی مانند یک شیروانی شهری یا شاید یک انبار صنعتی گرفته‌شده است.
برخی از عناصر اصلی آن‌ها شامل اتصالات آویز فلزی، سقف‌های بلند و تکه‌های مبلمان پراکنده است. این نوع طراحی بیشتر برای به دست آوردن ظاهری سرد و وهم‌آور است. بااین‌حال، بسیاری از طراحان ممکن است از چراغ‌ها یا قطعات هنری انتزاعی و عکاسی استفاده کنند تا رنگ و ظرافت بیشتری به آن اضافه کنند.
فضای داخلی صنعتی با توجه به رشد در استفاده لیبرال از عناصر چوبی و فولاد نمایان، اغلب “روستایی و بالغ” توصیف می‌شود.
نشیمن:
1- اتاق نشیمن به سبک صنعتی با کف‌پوش چوبی و دیوارهای سفید که ستون بتنی روبرو شده‌اند. این اتاق میزهای فلزی گرد و یک مبل خاکستری رو به تلویزیون دیواری را نشان می‌دهد که بالای یک پایه چوبی براق آویزان شده است.

2- سوله بلند چوبی این اتاق نشیمن به سبک صنعتی با یک دیوار شیشه‌ای بزرگ با درهای کشویی شیشه‌ای که مناظر زیبایی را از بیرون با استخر نشان می‌دهد، تقویت می‌شود که به‌عنوان یک زمینه خوب برای مبل مخملی خاکستری رو به روی یک میز جلو مبلی چوبی روستایی ساده و یک شومینه است که در یک دیوار بتنی خاکستری تعبیه‌شده است.

3- روشنایی این اتاق نشیمن به سبک صنعتی به‌وسیله‌ی سقف شیشه‌ای با تیرهای فلزی نمایان تأمین می‌شود که دارای چندین گلدان آویز است. این اتاق دارای درهای شیشه‌ای مجاور دیوار آجری قرمز است که دارای یک شومینه است.

4- سقف چوبی با تیرهای بزرگ نمایان چوبی کاملاً منطبق با دیوارهای آجری اطراف این اتاق نشیمن به سبک صنعتی است که یک کاناپه بزرگ خاکستری‌رنگ رو به میز جلو مبلی روستایی در وسط یک فرش رنگارنگ طرح دار دارد.

5- این اتاق نشیمن ساده سفید دارای پس‌زمینه‌ای به سبک صنعتی از دیوار شیشه‌ای بزرگ ورودی این خانه است. این شیشه‌ها قاب‌های فلزی با رنگی تیره دارد که در برابر روشنایی نورهای طبیعی و فضای سبز زیبا جلوه می‌کند.
آشپزخانه:
1- جزیره سنگ مرمر سفید با کابینت‌های سفید و خالص شبه‌جزیره آشپزخانه که لوازم فولادی ضدزنگ را در خود جای‌داده مطابقت دارد. روی این آشپزخانه سقف چوبی قرار دارد که تا دیوار بالایی امتداد دارد.

2- این آشپزخانه به سبک صنعتی دارای سقف چوبی بلند با تیرهای چوبی نمایان است که با سازه‌های چوبی کابینت‌ها و کشوهای آشپزخانه مطابقت دارد که در زیر پله‌های فلزی با دیوار آجری قرار می‌گیرند.

3- کف‌پوش چوبی این آشپزخانه به سبک صنعتی با جزیره چوبی آشپزخانه و شبه‌جزیره کوچک مطابقت دارد که به وسایل بزرگ از جنس استیل و هود کوره‌ای که به سقف سفید می‌رسد مسلط است.

4- پیشخوان خاکستری روشن آشپزخانه با وسایلی از جنس استیل مطابقت دارد و نمای پشتی سفید که در دیواری آجری قرارگرفته است با تابلوی چوبی تیره سقف با چراغ‌های توکار در قسمت آشپزی در تضاد است.

5- اگرچه این آشپزخانه دارای دیوارهای فلزی سیاه است، اما به لطف پنجره‌های بزرگ شیشه‌ای که از فضای سبز زیبا در خارج برخوردار است تجربه آرامش بخشی را در آشپزخانه با جزیره سیاه که دارای یک میز پیشخوان از جنس استیل است، ایجاد می‌کند.

ناهارخوری:
1- این اتاق ناهارخوری به سبک صنعتی دارای صندلی‌های ناهارخوری فلزی مدرن است که با یک میز ناهارخوری چوبی تیره همراه است و تیرهای چوبی نمایان سقف سفید را تکمیل می‌کند. این سقف با چراغ‌های آویز تزئینی طلایی تقویت می‌شود.

2- سوله چوبی سقفی به رنگ قهوه‌ای تیره دارد که با نورهای زرد گرم چراغ‌های توکار و چراغ‌های آویز بالای میز ناهارخوری چوبی که با صندلی‌های مخملی آبی احاطه‌شده و در برابر کف‌پوش‌های سبک صنعتی خودنمایی می‌کنند، تقویت می‌شوند.
3- این اتاق غذاخوری در کنار آشپزخانه به سبک صنعتی، سقف چوبی بلندی با تیرهای چوبی نمایان دارد که با دیوارهای آجری بلند و پنجره‌های شیشه‌ای بلند که پرده‌های خاکستری تیره دارد، تکمیل می‌شود. این پنجره‌ها میز چوبی را که در برابر کف‌پوش چوبی خودنمایی می‌کند، روشن می‌کنند.

4- میز ناهارخوری چوبی این اتاق غذاخوری به سبک صنعتی با کف‌پوش چوبی، در تضاد با صندلی‌های بالشتکی قهوه‌ای تیره است. دیوار آجری قرمز بلند مکمل این فضا می‌باشد.
5- صندلی‌های ناهارخوری چوبی مشکی با لوستر آویز دایره‌ای مشکی مطابقت دارند که در برابر دیوارهای زرد به سبک صنعتی خودنمایی می‌کنند. این‌ها با کف بتنی خاکستری و پنجره‌های بزرگ شیشه‌ای که اتاق را روشن می‌کنند، جفت می‌شود.
اتاق‌خواب:
1- یک گلدان گیاه نخل، محیطی تازه را در این اتاق‌خواب به سبک صنعتی ایجاد می‌کند که دارای یک‌تخت سکویی است که در مقابل دیوار بتنی قرار دارد. در کنار تخت میزهای شفاف و چراغ‌های رومیزی قرار دارد.

2- این اتاق‌خواب به سبک صنعتی دارای یک دیوار بزرگ است که با درهای شیشه‌ای کشویی به یک بالکن با دیوارهای بتونی باز می‌شود که با فرش خاکستری زیر تخت مطابقت دارد. سر تخت مخملی سبز در مقابل دیوار سفید کنار پنجره‌ها خودنمایی می‌کند.

3- سقف این اتاق‌خواب از تخته سه لا ساخته‌شده است که با قسمت‌های چوبی دیوارهای سفید مطابقت دارد. این اتاق با کف‌پوش بتنی به سبک صنعتی تکمیل می‌شود که به‌خوبی با تخت چوبی همخوانی دارد.

4- کف بتونی که با یک فرش سیاه پوشانده شده است با لایه فوقانی دیوارهای بتنی خاکستری مطابقت دارد. نیمه پایینی دیوارها ساختاری چوبی مانند کنسولی در دیوار دارد.
5- کف چوبی این اتاق‌خواب با دیوارهای بزرگ شیشه‌ای در سمت راست تخت که دارای یک سر تختی طوسی در برابر یک دیوار بتنی خاکستری است مطابقت دارد و کمدهای کنار تخت با یک جفت چراغ‌آویز مانند گل، روشن می‌شود.

حمام:
1- این حمام دارای یک دیوار مشکی فلزی به سبک صنعتی در قسمت انتهایی است که پنجره‌ای با شیشه مات را در خود جای‌داده است که نور طبیعی را به کاشی‌های کف خاکستری می‌دهد و وان سفید و میز مشکی با سینک روشویی دوقلو آن را تکمیل می‌کند.
2- این حمام به سبک صنعتی دارای یک وان است که در کف مشکی تعبیه‌شده است که با دیوارها و سقف بتونی خاکستری مطابقت دارد. این‌ها همه با نورهای طبیعی که از پنجره‌های شیشه‌ای گسترده وارد می‌شوند، روشن می‌شوند.

3- این حمام به سبک صنعتی دارای سقفی چوبی با تیرهای چوبی نمایان است که با دیوارهای سفید در تضاد است. همچنین روی دیوارها کاشی‌های خاکستری پشت توالت، وان و سینک روشویی دوقلوی سفید قرار دارند.

4- این حمام بزرگ دارای کف خاکستری بتنی است که وان حمام فولادی خاکستری را با دیوارهای خاکستری در خود جای‌داده و با پنجره‌های قوسی بلند که به‌خوبی با چراغ‌های آویز به سبک صنعتی جفت می‌شوند، روشن می‌شود.

5- دیوار این حمام تحت سلطه کاشی‌های شش‌ضلعی کوچک است که یک زمینه دیواری با بافت زیبا را برای وان مشکی مات، گلدان و یک قفسه میله‌ای ایجاد می‌کند.

سالن‌های ورودی:
1- یک صندلی مدرن و بتنی با کف‌پوش کاشی‌کاری شده در این سرسرا با شیشه تمام‌قد و یک‌راه پله صنعتی در طرفی که با دوک‌های آلومینیومی مشکی و نرده شیشه‌ای شیک ترکیب‌شده است، قرار دارد.

2- این سرسرا به سبک صنعتی دارای یک دیوار سنگی سفید با بافت ساده و یک کف‌پوش چوبی است که به‌عنوان یک پس‌زمینه روستایی خوب برای جعبه پالت است که به‌عنوان صندلی و قفسه کفش در کنار چراغ ایستاده که دارای سبک صنعتی مشخصی است، عمل می‌کند.

3- درب اصلی سیاه‌وسفید توسط چراغ دیواری به سبک صنعتی بالای درب با نور زرد گرم روشن می‌شود که با چراغ دیواری بالای آینه که روی دیوار آجری مجاور نصب‌شده است، مطابقت دارد.

4- این یک سرسرا به سبک صنعتی با متریال سقف حلبی زنگ‌زده است که در دیوارهای مجاور درب اصلی خاکستری استفاده‌شده است و از سه طرف با صفحات شیشه‌ای قاب‌بندی شده و نور طبیعی زیادی را به کف مرمر بژ وارد می‌کند که دارای یک فرش طرح خاکستری است.

5- این سرسرا به سبک صنعتی دارای یک قسمت نشیمن زیبا است که در برابر دیوارهای آجری قرمز، دیوارهای سنگی و سقف خودنمایی می‌کند که تیرهای چوبی را در معرض دید قرار داده است. در تضاد همه این سطوح خاکی و بافت‌دار، مبل‌های مدرن سفید دیده می‌شوند.

دکوراسیون منزل صنعتی چیست؟
اگر سبکی را می‌خواهید که بسیار پررنگ به نظر برسد و از چارچوب‌های زیادی برخوردار باشد، این سبک مناسب شما است. کمتر تکه‌های چوب خام را خواهید دید، و بیشتر دکوراسیون صنعتی را دارید که از انبارها و کارخانه‌های دارای پیچ‌وتاب و طراحی مدرن داخلی انتظار دارید. این بدان معناست که شما بیشتر لوله‌ها و جنبه‌های ناتمام را برای کمک به بهبود ظاهر کلی خود دریافت می‌کنید. قطعاً جنبه منحصربه‌فردی خواهد داشت و در انواع سبک‌های مختلف ساختمانی مانند کلوپ‌ها و آپارتمان‌ها کاملاً مشهور است. این سبکی است که طراحی مدرن‌تری ایجاد می‌کند.
متمایز کردن ویژگی‌های طراحی:
محبوب‌ترین ویژگی‌های این نوع سبک جنبه‌های انبار مانند لوله‌های آشکارشده و لوازم فلزی است. درواقع شما فلز زیادی را در این طرح پیدا خواهید کرد زیرا یکی از متداول‌ترین مواد است که در کارخانه‌ها یافت می‌شود. فولاد ضدزنگ و حتی فلزات پخته‌شده را مشاهده خواهید کرد که ممکن است کمی فرسوده به نظر برسند. این می‌تواند در عناصری باشد که روی دیوارها قرار دارند یا در مبلمان یا حتی در موادی که در کل فضا استفاده می‌شوند وجود خواهد داشت، بنابراین عناصر زیادی با الهام از انبار دریافت می‌کنید. اگر احساس خشن را دوست دارید، این سبک برای شما است. به‌جای پوشاندن سقف یا دیوار، که در بیشتر خانه‌ها رایج است، در این سبک از خانه‌ها تیرها کاملاً نمایان است.
متریال:
متریال در طراحی صنعتی عموماً کمی بیشتر از چوب و فلز خواهند بود. بسیاری از رنگ‌های زمین و رنگ‌های خنثی بیشتری در موادی که استفاده می‌کنید پیدا خواهید کرد، بااین‌وجود، پارچه‌های اضافی زیادی در اطراف نخواهید یافت. اکثر مبلمان و حتی لوازم جانبی و هر چیز دیگری از چوب یا فلز ساخته خواهد شد تا احساس خشن ایجاد شود. در راه‌پله‌ها تعداد زیادی لوله نمایان و عناصر فلزی وجود خواهد داشت. عناصر چوبی نیز وجود دارند اما تمرکز اصلی بر روی فلز است زیرا ظاهر و سبکی را که شما به‌عنوان یک طرح صنعتی می‌خواهید فراهم می‌کند. ممکن است در آشپزخانه یا حتی قاب‌بندی قطعات مختلف، فولاد ضدزنگ زیادی پیدا کنید.
مبلمان:
مبلمان موجود در خانه یا اتاق به سبک صنعتی قرار است بیش از هر چیز به جنبه‌های فلزی متمرکز شود. سطح نرم زیادی پیدا نخواهید کرد، اما ممکن است عناصر یا روکش‌های چرمی پیدا کنید که به نظر می‌رسد بر ظاهر خشن فلز و سایر سطوح تأکیددارند. همچنین ممکن است در قطعاتی که مشاهده می‌کنید کمی چوب هم باشد. همه‌چیز در رنگ‌های تمیزتر و پررنگ‌تر خواهد بود که می‌تواند از سفید تا سیاه متفاوت باشد. به این معنی که به خاطر احساس صنعتی خطوط واضح و تمیزی خواهید داشت.
لوازم تزئینی:
اگر قطعات تزئینی این سبک را می‌خواهید، بسیاری از عناصر فلزی را می‌بینید اما به‌احتمال‌زیاد قطعات اضافی یا لوازم جانبی دیگری پیدا نخواهید کرد زیرا این سبک تمیزتر از بقیه است. شما به‌جای شلوغی، فضای خالی زیادی خواهید داشت. این بدان معنی است که جنبه‌های صنعتی بیشتری ازجمله نورپردازی به سبک صنعتی و حتی آشپزخانه‌هایی به سبک تجاری خواهید داشت. قفسه‌های باز زیادی پیدا خواهید کرد که وسایل سودمند را در خود جای‌داده است.
لوازمی که در اینجا می‌یابید به‌طورکلی بسیار مفید خواهند بود و قرار است از وسایلی استفاده کنند که در صنعت انبار نیز رایج است. ممکن است چهارپایه و صندلی فلزی ببینید که دارای پارچه‌های چرمی است. در درجه اول، وسایلی را مشاهده می‌کنید که معمولاً مورداستفاده قرار می‌گیرند.
چرا عالی به نظر می‌رسد؟
بنابراین، چرا سبک صنعتی یک سبک عالی است؟ خوب، این قطعاً یک سبک روستایی است و بسیار منحصربه‌فرد است، که یک سبک سرگرم‌کننده برای کسانی ایجاد می‌کند که واقعاً ظاهر انبار را دوست دارند. این ظاهر خشن است، به این معنی که یافتن آن در خانه کمی دشوارتر است اما آپارتمان‌هایی را خواهید دید که دارای این نوع سبک هستند. همچنین می‌توانید با استفاده از قطعات مناسب و آشکار کردن برخی از لوله‌ها در خانه‌ها و ساختمان‌ها، آن را ایجاد کنید. همه این‌ها ظاهری مدرن‌تر و جسورانه‌تر ایجاد می‌کند، اما کاملاً راحت مانند سبک‌های دیگر نیست.

نوشته قبلی

سبک شبی شیک

نوشته بعدی

بوگاتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ظرفیت محدود

هدیه آموزشی آپلاس

با ثبت شماره موبایل خود در دوره رایگان اتوکد شرکت کنید.

آدرس

دفتر مرکزی

تهران، میدان فاطمی، خیابان جویبار، بن بست میرهادی غربی، پلاک 34، ساختمان نور، طبقه 4، واحد C4

شماره های تماس

ساعات کاری از ۹:۰۰ صبح الی ۱۹:۳۰

09937982911
09937982912

دانلود اپلیکیشن آپلاس

تمامی حقوق وبسایت آپلاس نزد شرکت آوند آوش آزما محفوظ است.
سبد خرید
ورود

یا

هنوز حساب کاربری ندارید؟

ایجاد حساب کاربری