بارگیری صفحه

ستاد Unilever / آداس

محل قرارگیری: جاکارتا، اندونزی
معماران: آداس
مساحت: 50477 متر¬مربع
سال ساخت: 2017
عکاس: Owen Raggett
تولیدکنندگان: Artemide, Figueras, Interface, JEB, Steelcase, Sto, Teknion, Milliken, aguzziniشرح متن توسط معماران ارائه شده است.
مقر Unilever با طراحی آداس در جاکارتا در 21 ژوئن افتتاح شد. این مکان در پارک دفتر سبز BSD، اولین منطقه دفتر سبز کشور واقع‌شده است که توسط آداس نیز برنامه‌ریزی‌شده است. این دفتر جدید Unilever اندونزی همه کارمندان چهار دفتر جداگانه در جاکارتا را زیر یک سقف نگهداری می‌کند. طراحی‌های معماری و داخلی آداس تجسم چشم‌انداز، ارزش‌ها و میراث اروپایی شرکت جهانی در اندونزی است.ساختمان جدید باهدف طراحی روحیه جامعه، همکاری، تعامل و چابکی طراحی‌شده است. با اشاره به برنامه‌ریزی سنتی دهکده در اندونزی، دارای یک “میدان”، “جاده‌های اصلی” و “خیابان‌ها” برای ایجاد احساس جامعه است. این برنامه‌ریزی درگیر کار گروهی و فردی در مناطق برای القا همکاری و حفظ حریم خصوصی است.
چهار طبقه بالایی فضاهای اداری با مناطق شکسته شده است. درحالی‌که طبقه همکف به امکانات عمومی و مشترک اختصاص‌یافته است. در اطراف دهلیز مرکزی و پر از نور که به‌عنوان فضای بزرگ رویدادها عمل می‌کند، امکانات رایج شامل مسجد، منطقه غذاخوری کارکنان، مرکز مراقبت روزانه، مرکز تناسب‌اندام، سالن زیبایی و سالن چندمنظوره وجود دارد.تمام فضاهای جامعه به‌خوبی تشویق می‌شوند تا تعامل را تشویق و تنوع را بپذیرند. پارچه‌های باتیک اندونزیایی، چوب ساج بازیافتی، مبلمان و تصاویر اندونزی مورداستفاده در کل مقرها حس مکان را ایجاد می‌کند.سیستم دیوار پرده ساختمان نفوذ نور روز را به حداکثر می‌رساند. نما با لوورهای تیغه‌ای آلومینیومی خاکستری با عمق متفاوت پوشانده شده است تا سایه ایجاد کند و گرما را کاهش دهد. دفاتر محصور در دسترس نیستند تا بتوانند بهترین دسترسی را به نور طبیعی و دید برای همه کارکنان داشته باشند. اتاق‌های ملاقات محصور در اطراف هسته قرارگرفته‌اند.تورفتگی‌های موجود در نما باعث ایجاد فضاهای سبز و داخلی می‌شود. هر یک از چهار بال ساختمان توسط پلازاها متصل می‌شوند که درجایی قرار دارند که ساختمان فرورفته است. همچنین برای استفاده از کارکنان و مهمانان، عرشه‌های فضای باز و پشت‌بام وجود دارد.این ساختمان منحصربه‌فرد دفتر مرکزی اندونزی است که سه عنصر اصلی فرهنگ اندونزی -جامعه، تنوع و طبیعت- را در طراحی گنجانده است.تصاویر پروژه

 

نوشته قبلی

مرکز فعالیت دانشجویی / همکاران Overland + معماران WTW

نوشته بعدی

مرکز هنری ییفانگ / معماری منظر YIHE

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ظرفیت محدود

هدیه آموزشی آپلاس

با ثبت شماره موبایل خود در دوره رایگان اتوکد شرکت کنید.

آدرس

دفتر مرکزی

تهران، میدان فاطمی، خیابان جویبار، بن بست میرهادی غربی، پلاک 34، ساختمان نور، طبقه 4، واحد C4

شماره های تماس

ساعات کاری از ۹:۰۰ صبح الی ۱۹:۳۰

09937982911
09937982912

دانلود اپلیکیشن آپلاس

تمامی حقوق وبسایت آپلاس نزد شرکت آوند آوش آزما محفوظ است.
سبد خرید
ورود

یا

هنوز حساب کاربری ندارید؟

ایجاد حساب کاربری