بارگیری صفحه

Art Nouveau

گاهی اوقات ، سبک های طراحی بر بسیاری از کارهای خلاقانه تأثیر می گذارد. مبلمان Art Nouveau ، که دارای خطوط منحنی و اشکال ارگانیک است ، نتیجه ایده هایی بود که طبیعت ، طرح و صنعتگری را با هم ادغام کرد.
آرت نوو یک سبک تزئینی بود که از سال 1890 تا 1910 در اروپا و ایالات متحده محبوب شد. این سبک ، از جمله موارد دیگر ، بر معماری ، هنرهای گرافیکی و گرافیکی ، طراحی جواهرات و شیشه و طراحی مبلمان تأثیر گذاشت. اصطلاح “Art Nouveau” فرانسوی است ، به معنای واقعی کلمه “هنر جدید” است. و این دقیقاً همان چیزی است که سازندگان آن می خواستند بسازند. آرت نوو آرزوی ایجاد سبکی جدید برای قرن آینده و تلاشی آگاهانه برای کنار گذاشتن هر تصوری از سبک های تاریخ گذشته بود. هدف آن هنر جدیدی برای عصر جدید بود.


یکی از اولین مواردی که در مورد مبلمان آرت نو مشاهده می کنید ، احساس خط و نازک و ظریف بودن است که به شکل های ارگانیک و شیک در اطراف شکل ها حلقه می زند. برخی از این خطوط به شکل منحنی در حال شلاق زدن ، خطوط منحنی کشیده ای که به سمت خود خم می شوند ، وجود دارد.
مبلمان آرت نوو اغلب از موادی مانند چوب سخت ، به ویژه گردو ، بلوط و ساج ساخته می شود. برخی از سطوح توسط فرایندی به نام خاتم تزئین می شوند ، جایی که تکه های کوچک چوب های سخت برش داده می شوند و به هم می ریزند و یک سطح تزئینی صاف را ایجاد می کنند. قطعات مبلمان همچنین می تواند فلزاتی را دربر داشته باشد که به روش های زیبایی منحنی و خم می شوند.

نوشته قبلی

کافه کیک گوستو / گروه اینکو

نوشته بعدی

هنرها و صنایع دستی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ظرفیت محدود

هدیه آموزشی آپلاس

با ثبت شماره موبایل خود در دوره رایگان اتوکد شرکت کنید.

آدرس

دفتر مرکزی

تهران، میدان فاطمی، خیابان جویبار، بن بست میرهادی غربی، پلاک 34، ساختمان نور، طبقه 4، واحد C4

شماره های تماس

ساعات کاری از ۹:۰۰ صبح الی ۱۹:۳۰

09937982911
09937982912

دانلود اپلیکیشن آپلاس

تمامی حقوق وبسایت آپلاس نزد شرکت آوند آوش آزما محفوظ است.
سبد خرید
ورود

یا

هنوز حساب کاربری ندارید؟

ایجاد حساب کاربری