بارگیری صفحه

سبک انتقالی

سبک طراحی داخلی انتقالی یک سبک خارج از ذهن است که سبک‌های مختلفی مانند سبک‌های سنتی را به عناصر طراحی مدرن گره می‌زند. این سبک اکنون در بین طراحان بسیار محبوب است. در حقیقت، اشتباه گرفتن معاصر با انتقالی بسیار ساده است و درواقع برای هر دو نوع سبک استدلال اینکه یک طراحی داخلی خاص معاصر است یا انتقالی، اغلب آسان است.
عناصر طراحی داخلی انتقالی عبارت‌اند از:
• مبلمان منحنی با روکش‌های صاف
• استفاده‌ی محدود از لوازم جانبی
• استفاده از هنر تأثیرگذار به‌عنوان نقاط کانونی
• پالت رنگی خنثی
• عناصر بافت‌دار مانند چوب، شیشه، لاک، چوب خیزران، پارچه، فولاد و فلز
نشیمن:
1- روشنایی این اتاق نشیمن به سبک انتقالی با بالشتک‌های خاکستری روشن مبل بلند و جفت صندلی‌هایی که روبروی آن قرار دارد و میز جلو مبلی شیشه‌ای که روبروی شومینه‌ای که در یک ستون مرمر سفید تعبیه‌شده است، تا حدودی متعادل می‌شود.
2- فرش زیبا و خاکستری روشن که بیشتر کف‌پوش‌های چوبی را پوشش می‌دهد با دیوارها و سقف خاکستری روشن ست شده است و با نور طبیعی واردشده از پنجره شیشه‌ای و درها روشن می‌شود.

3- بیشتر کف‌پوش چوبی این اتاق نشیمن به سبک انتقالی توسط فرش طرح دار و رنگارنگ پوشانده می‌شود که این فرش مکمل شومینه‌ای است که در یک ستون بزرگ سنگی منبت‌کاری شده است و در میان پنجره‌هایی قرار دارد که مجموعه مبلمان بژ را روشن می‌کند.

4- این اتاق نشیمن دارای مبل‌های بژ و صندلی‌های بالشتکی رو به روی میز جلو مبلی شیشه‌ای است. همچنین تلویزیون که روی کمد دیواری چوبی که با کف‌پوش چوبی ترکیب‌شده‌اند قرار دارد.

5- کف‌پوش موکتی بژ با دیوارهای بژ و مبل‌هایی که کوسن‌های رنگی دارند همخوانی دارد. این عناصر بژ با میز کنسول چوبی که تلویزیون بالای آن نصب‌شده، مطابقت دارد.
آشپزخانه:
1- کاشی‌های خاکستری شگفت‌انگیز دیوار پشتی به‌صورت دیواری آجری چیده شده‌اند. این امر باعث می‌شود تا در برابر کابینت‌ها و کشوهای سفید جزیره L شکل و همچنین کابینت‌های بالایی برجسته شود. این رنگ سفید و خاکستری با کف‌پوش چوبی متعادل می‌شود.

2- شبه‌جزیره L شکل این آشپزخانه به سبک انتقالی را به دو قسمت تقسیم کرده است. یکی از آن‌ها قهوه‌ای است که با کف چوبی و جزیره آشپزخانه مطابقت دارد. مورد دیگر مطابقت کابینت‌های سفید با سقف سفید و کاشی‌های دیوار پشتی است.

3- این آشپزخانه عمدتاً سفید است که شامل سقف سفید، جزیره سفید و کابینت‌ها و کشوهای سفید است که در تضاد با کف چوبی هستند.

4- کف‌پوش چوبی این آشپزخانه با جزیره سفید که با سه چراغ‌آویز روشن‌شده و با لوازم‌خانگی مدرن مطابقت دارد، تکمیل می‌شود.

5- این‌یک آشپزخانه کاملاً دل‌باز و دنج با کف‌پوش چوبی است که به زیبایی با جزیره چوبی خاکستری و پیشخوان سفید با چهارپایه و سقف سفید که بالای آن سه چراغ‌آویز گنبدی شیشه‌ای آویزان است مطابقت دارد.
ناهارخوری:
1- این‌یک اتاق ناهارخوری انتقالی ساده و رسمی با کف‌پوش چوبی است که با میز ناهارخوری چوبی مطابقت دارد. صندلی‌های ناهارخوری بالشتکی به رنگ خاکستری روشن با دیوارها و سقف خاکستری روشن که دارای چراغ‌های توکار است نیز مطابقت دارد.

2- این مکان ناهارخوری غیررسمی در کنار آشپزخانه دارای یک میزگرد با یک صفحه شیشه‌ای است که توسط یک استوانه ضخیم طرح دار پیچیده و با یک گلدان سفید تزئین شده است و با صندلی‌های متقاطع چوبی احاطه‌شده‌اند که کف‌پوش چوبی را تکمیل می‌کنند.

3- این اتاق ناهارخوری جذاب به سبک انتقالی دارای فرشی زیبا با طرح آبی‌رنگ است که بیشتر کف‌پوش‌های چوبی را پوشش می‌دهد. این فرش با صندلی‌های بالشتکی سفیدرنگ ناهارخوری در اطراف میز چوبی قرار دارند، در تضاد است.

4- این‌یک اتاق غذاخوری رسمی سفید با سقف و دیوارهایی سفید است که در تضاد با کف چوب تیره قرار دارند و با میز ناهارخوری ظریف چوبی تیره احاطه‌شده توسط صندلی‌های بال‌دار بالشتک چرمی سفید تکمیل‌شده است.

5- این اتاق ناهارخوری زیبا دارای صندلی‌های ناهارخوری خاکستری مطابق با یک میز چوبی بزرگ تیره است که متناسب با کف‌پوش چوبی هست و با لکه‌های سفید دیوارهای طرح دار تضاد دارد.
اتاق‌خواب:
1- تخت خواب سفیدرنگ این اتاق‌خواب به سبک انتقالی به‌خوبی با دیوارها و سقف خاکستری روشن که دارای چراغ‌های توکار است ترکیب‌شده است. این اتاق با نور طبیعی واردشده از پنجره‌هایی که کنار تخت قرار دارند، روشن می‌شود.

2- نکته برجسته این اتاق‌خواب به سبک انتقالی، هنر روی دیوار است که بر دیوار پشت سر تختخواب سنتی قرار دارد و دارای یک پالت سفید و خاکستری است که کف و دیوارهای فرش شده را تکمیل می‌کند.
3- این اتاق‌خواب دارای یک‌تخت خواب است که دارای قاب‌های چوبی تیره مطابق با میز کنار تخت است که روی میز یک چراغ رومیزی قرار دارد و دیوارهای بژ با نقاشی نصب‌شده بین پنجره‌ها مزین شده است.

4- سقف سفیدرنگ این اتاق‌خواب با دیوارهای سفید روشن پر از پنجره‌هایی که از فضای سبز بیرون برخوردار است جفت می‌شود که به‌عنوان یک زمینه خوب و منبع نور برای تخت خواب همراه با لوستر سفید است.
5- این‌یک اتاق‌خواب وسیع است که دارای کف‌پوش چوبی تیره است که در زیر تختخواب سنتی یک فرش طرح دار سفید قرار دارد. تخت دارای یک سر تخت چوبی مشکی است که با کشوهای کنار تخت مشکی مطابقت دارد.
حمام:
1- وان مستقل و سفید جذاب در زیر پنجره روبروی کابینت‌های چوبی روشن قرارگرفته است که در بالای کابینت‌ها آینه بزرگ روی دیوار نصب‌شده است و با محفظه شیشه‌ای دوش که کاشی‌های خاکستری دارد مطابقت دارد.

2- قسمت وان دارای دو برابر فضای دوش است و دارای کاشی‌های دیواری مرمر سفید است. در کنار آن توالت چینی سفید قرار دارد که یک عکس سیاه‌وسفید کوچک بالای آن نصب‌شده است.

3- این حمام جذاب دارای یک وان است که در یک طاقچه دوست‌داشتنی قرارگرفته و در بین دو اتاقک دوش و توالت شیشه‌ای مات است. وان دارای یک میز پیشخوان خاکستری است که دیوارها و کف بژ را تکمیل می‌کند.

4- قسمت دوش این سرویس بهداشتی ساده دارای کاشی‌های دیواری مشکی و خاکستری است که به‌صورت استخوان‌بندی چیده شده‌اند و تضاد خوبی با دیوارهای سفید دارد که با توالت و روشویی سفید مخلوط می‌شوند.

5- این حمام وسیع دارای یک وان مستقل است که در کنار پنجره‌ای قرارگرفته که فضای سرسبز بیرون را نشان می‌دهد تا تضاد خوبی با کف و دیوارهای مرمر سفید و همچنین سقف سفید ایجاد کند.
سالن‌های ورودی:
1- این ورودی دارای کف‌پوش‌های تیره چوبی و سقف بلند و دیوارهای سفید است که در دو طرف سالن نیمکت‌های بالشتکی مدرن قرار دارد که بالای آن‌ها آینه‌های دیواری نصب‌شده است.

2- این سرسرای روشن دارای کف‌پوش چوبی با طرح استخوان شاه‌ماهی است که در تضاد با دیوارهای سفید است. این سرسرا با یک میز کنسول چوبی و یک قاب آینه گرد بالای نیمکت بالشتکی تزئین شده است.

3- کف‌پوش تیره چوبی این سرسرای بزرگ با پله‌ها و همچنین نرده‌های آن مطابقت دارد و با دیوارهای خاکستری روشن که دارای قاب سفید هستند و به قسمت‌های دیگر خانه منتهی می‌شوند در تضاد است.

4- این سرسرا با کف‌پوش سبک چوبی خود که با قسمت چوبی بالای کشوهای کناری مطابقت دارد و میز کنسول برای دکورها و آینه دیواری آن‌طرف و نیمکت بالشتکی تزئین شده است.

5- میز کنسول مشکی در کنار این سرسرا بزرگ به سبک انتقالی دارای یک کمد دیواری برای ذخیره‌سازی است. این کمد دیواری یکرنگ قهوه‌ای دارد که با کف چوبی که با پالت سیاه‌وسفید دیوارها و پله‌ها در تضاد است مطابقت دارد.

دکوراسیون منزل انتقالی چیست؟
فکر می‌کنید برخی از جنبه‌های طراحی معاصر، سبک مدرن و برخی از عناصر طراحی سنتی را دوست دارید؟ خوب، شما به سبک انتقالی احتیاج دارید. این سبکی است که در آن شما می‌خواهید برخی جنبه‌های مدرن‌تر را به معنای ساده دریافت کنید اما همچنین می‌خواهید کمی بیشتر از ظرافت سبک کلاسیک استفاده کنید و با آن همراه باشید. ایده اصلی این است که چیزی ساده و کاربردی داشته باشید که بسیار پیچیده هم باشد و به شما کمک کند فضای راحتی را برای خود و خانواده فراهم کنید. شما در اینجا گزینه‌های زیادی را پیدا خواهید کرد و بسیاری از سبک‌های متنوع برای مطابقت با ساختار متنوع را در اختیار خواهید داشت.
متمایز کردن ویژگی‌های طراحی:
متمایزترین ویژگی‌های این سبک طراحی خاص، سبک آرام رنگ‌هایی است که از قهوه‌ای تیره گرفته تا بژ کمرنگ و عاجی رنگ را دربر می¬گیرد. شما همچنین می‌خواهید گزینه‌های مینیمالیستی بیشتری را در اینجا پیدا کنید، جایی که سبک معاصر شروع به درخشیدن می‌کند. لوازم و قطعات اضافی زیادی نخواهید داشت اما لوازم بسیار شیکی خواهید داشت. سبک سنتی در برخی از فضاها مبلمانی را نشان می‌دهد که در آن اغلب کاناپه‌ها و صندلی‌های پرکار بیشتری پیدا خواهید کرد. خواهید دید که کف و عناصر چوبی به‌خوبی با هر دو طرح کار می‌کنند و به برجسته‌سازی هر دو نوع عناصر کمک می‌کنند.
متریال:
انواع مختلفی از متریال در اینجا وجود دارد و شما می‌توانید تمام بافت‌های مختلف را برای همراهی با آن‌ها پیدا کنید. پارچه‌هایی مانند پارچه کتانی و پنبه‌ای در درجه اول و چوب زیادی تقریباً در همه‌چیز وجود دارد. فرش‌ها با این نوع سبک‌ها بسیار استاندارد خواهند بود و کل رنگ‌ها با رنگ‌های روشن و تیره متعادل می‌شوند تا مکمل یکدیگر باشند. این پارچه‌ها طیف وسیعی از الگوها را در اختیار شما قرار می‌دهند که سبک‌های معاصر و سنتی را در فضای شما برجسته می‌کند که می‌تواند ساده با رنگ‌های ثابت، راه‌راه، لکه‌های پولکا و موارد دیگر باشد. به خاطر داشته باشید که حداقل گرایی و سادگی نیز بخشی از جنبه‌های اصلی است که به شما کمک می‌کند تا گزینه‌های طراحی را شکل دهید.
مبلمان:
مبلمان در این سبک یادآور هر یک از سبک‌های طراحی است و اگرچه در اصل مبلمان چوبی با پوشش پارچه‌ای خواهد بود، می‌توانید برخی از آن‌ها را کاملاً چوبی یا حتی برخی از انواع فلزات را پیدا کنید. این سبک معمولاً به معنای رنگ‌آمیزی چوب و سادگی بیشتر خواهد بود، اما می‌توانید قطعات عجیب‌تری نیز پیدا کنید. تمرکز اصلی بر روی راحتی خواهد بود زیرا این‌یک منطقه است که طرف سنتی چیزها تمایل به درخشش در آن دارند. همچنین می‌توانید چند قطعه منحنی و مستقیم، و همچنین تکنیک‌های مردانه و زنانه داشته باشید که باهم ترکیب‌شده و قطعاتی جداگانه را ایجاد کنید. جنبه اصلی طراحی این است که همه‌چیز کمی بزرگ است اما فقط برای احساس راحتی است تا احساس غرور یا فشار زیاد.
لوازم تزئینی:
در این سبک طراحی قطعات تزئینی پیدا خواهید کرد که از حداقل برخوردار خواهند بود زیرا معمولاً بیشتر بر اساس جنبه‌های معاصر کار می‌کنند. مواردی مانند گیاهان گلدان، تصاویر سیاه‌وسفید و قاب یا حتی شمعدآن‌های کوچک را پیدا خواهید کرد. دکوراسیون به‌طورکلی باهم مطابقت دارد و به‌خوبی جریان می‌یابد. جنبه‌های ظریف‌تری را در قطعات تزئینی پیدا خواهید کرد تا به ظرافت در سبک سنتی برجسته شود، اما همه طراحی‌ها به‌سادگی انجام می‌شود.
برای جلوگیری از شلوغ کردن فضای اتاق با وسایل جانبی زیاد، اکثر قطعات ازنظر اندازه یا تعداد، کوچک‌تر و لطیف خواهند بود. خواهید فهمید که به همان اندازه که فضا باز نگه‌داشته می‌شود و خطوط مرتب هستند، تنها تعداد انگشت‌شماری از عناصر وجود دارد. این هدف برای ارائه یک رویکرد وسیع‌تر است که در سبک معاصر رایج است. با ترکیب چند عنصر از هر جنبه، کمی از همه‌چیز در لوازم جانبی خواهید داشت. بااین‌وجود سادگی مهم است، بنابراین اطمینان حاصل کنید که قطعاتی که انتخاب می‌کنید در مصرف آن زیاده‌روی نکنید.
چرا عالی به نظر می‌رسد؟
این سبک دارای یک ظاهر عالی است زیرا بهترین جنبه‌های هر دو سبک را ترکیب می‌کند. شما می‌خواهید خطوط و فضاهای ساده و همچنین قطعات پیچیده و ظریف‌تری داشته باشید که کمی از لمس زنانه را به شما اضافه می‌کنند. شما بین مدرن و سنتی تعادل پیدا می‌کنید و قطعاً سبکی ایجاد می‌شود که التقاطی به نظر می‌رسد اما کمی ملایم‌تر است. ایده اصلی این است که از ظرافت برخوردار شوید اما درعین‌حال بیش‌ازحد قدیمی نباشید. برای کسانی که کمی از همه‌چیز را دوست دارند اما دوست دارند کمی رنگ و عناصر را پایین نگه‌دارند بسیار عالی است

نوشته قبلی

سبک معاصر

نوشته بعدی

سبک شبی شیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ظرفیت محدود

هدیه آموزشی آپلاس

با ثبت شماره موبایل خود در دوره رایگان اتوکد شرکت کنید.

آدرس

دفتر مرکزی

تهران، میدان فاطمی، خیابان جویبار، بن بست میرهادی غربی، پلاک 34، ساختمان نور، طبقه 4، واحد C4

شماره های تماس

ساعات کاری از ۹:۰۰ صبح الی ۱۹:۳۰

09937982911
09937982912

دانلود اپلیکیشن آپلاس

تمامی حقوق وبسایت آپلاس نزد شرکت آوند آوش آزما محفوظ است.
سبد خرید
ورود

یا

هنوز حساب کاربری ندارید؟

ایجاد حساب کاربری