بارگیری صفحه

سبک مدرن

سبک مدرن برای فضای داخلی بیشتر از زندگی واقعی در رسانه‌ها محبوب است. من فکر می‌کنم مردم از ظاهر آن استقبال می‌کنند و مطمئناً جالب است، اما وقتی صحبت از زندگی با طراحی دقیق‌تر می‌شود، مردم سبک‌های گرم‌تر دکوراسیون منزل مانند روستایی، کلبه‌ای یا سنتی را انتخاب می‌کنند.
بااین‌وجود، سازندگان و معماران، عناصر مدرن را در بسیاری از خانه‌ها ترکیب می‌کنند که به‌نوعی جالب است. اما باید آن‌ها را با متریال، زاویه‌ها و خطوطی که گرما می‌بخشند متعادل کنید.
ویژگی‌های اصلی سبک طراحی داخلی مدرن عبارت‌اند از:
• عدم وجود زیورآلات،
• عدم تقارن عمدی،
• بدون سروصدا و هرج‌ومرج،
• خنثی با رنگ اصلی و کنتراست رنگ‌های پررنگ،
• فرش‌های تکه‌ای با طرح هندسی یا ساده،
• مبلمان دارای خطوط صاف و اشکال اساسی هستند که از موادی مانند فلز، کروم یا شیشه ساخته‌شده‌اند و با سطوح صیقلی، صاف و براق و ساده می‌باشند.
• هنر به‌جای لوازم جانبی،
• پلآن‌های باز
طراحان داخلی مدرن عشق بی‌نظیری به پالت‌ها و طرح‌های ساده دارند که اغلب با زاویه‌ها و خطوط تمیز و واضح همراه هستند. آن‌ها کاملاً از بی‌نظمی متنفر هستند و همیشه در تلاش‌اند اشیا اضافی را از فضا حذف کنند.
طرح‌های آن‌ها جدید، ظریف و در هر سبکی که ایجاد می‌کنند حس سادگی دارند. برخلاف طراحان معاصر، آن‌ها فضاهای زینتی را دوست دارند. بااین‌حال، آن‌ها این کار را با چنان مهارت و ظرافتی انجام می‌دهند که شما حتی متوجه نخواهید شد که چیز اضافی در طراحی وجود دارد.
طراحی داخلی مدرن همچنین شامل عناصر و موادی است که بدون اینکه خیلی جسور باشید، احساس گرما و راحتی را برای شما فراهم می‌کند. یکی از بارزترین خصوصیات این طراحان داخلی تمایل آن‌ها به استفاده از پالت‌های تک‌رنگ است. سیاه‌وسفید معمولاً رنگ‌های اصلی آن‌ها است، که اغلب بارنگ‌های اصلی دیگر مانند آبی، زرد و قرمز همراه است.
اتاق‌های نشیمن:
– تفاوت با سبک معاصر: اتاق‌های نشیمن معاصر طرح‌های فعلی هستند. مدرن یک سبک تنظیم‌شده است نه سبکی که به زمان فعلی تغییر کند.
– اکثر اتاق‌های نشیمن مدرن ازنظر طراحی و دکوراسیون مینیمالیستی هستند. همچنین مهم است که اتاق به‌هیچ‌وجه به‌هم‌ریخته نباشد و مرتب تمیز شود. رنگ سفید در اتاق‌های نشیمن مدرن رنگی است که معمولاً مورداستفاده قرار می‌گیرد و تمیز کردن منظم آن به از بین بردن لکه‌های سخت کمک می‌کند. همچنین متضاد ماندن رنگ‌ها کمک می‌کند.
– پنجره‌ها یا دیوارهای شیشه‌ای از کف تا سقف، فضایی لوکس و مدرن ایجاد می‌کند.
– اغلب سفید زیاد است. انتخاب یک پالت رنگی پر جنب‌وجوش، هاله‌ای مدرن را ایجاد می‌کند که سعی در دستیابی به آن دارید. به‌عنوان‌مثال، رنگ‌های قرمز روشن، درهای سیاه‌وسفیدهای تند یکرنگ محبوب است. رنگ‌آمیزی درها در فضای اتاق نشیمن مدرن، به آن ظاهری زیبا و گران‌قیمت می‌بخشد.
– ظاهر مدرن نوعی سبک تاپ را می‌طلبد که اکثر اتاق‌های نشیمن از آن استفاده نمی‌کنند و می‌تواند کمی گران باشد.
– پنجره‌ها و مبلمان خطوط مستقیمی هستند. منحنی و تزئینات بسیار کم است.
1- این اتاق نشیمن مدرن و درخشان با نمای شگفت‌انگیز آسمان شهر که توسط دیوارهای شیشه‌ای اطراف نمایش داده‌شده برجسته شده است. این‌ها همچنین نور طبیعی زیادی را به وجود می‌آورند که مبل بزرگ قهوه‌ای شکل L را که با فرش قهوه‌ای مطابقت دارد، روشن می‌کند.
2- تاق نشیمن مدرن مبله با مبل مقطعی بژ در برابر دیوار روکش چوب همراه با میزهای قهوه‌ای مرمری که روی فرش خاکستری و کاشی کف سفید قرارگرفته اند. این شامل تلویزیون دیواری و یک پیانوی بزرگ کودک در کنار پنجره پانوراما است که نور طبیعی زیادی را به داخل وارد می‌کند.

3- مبل‌های مقطعی خاکستری و یک میز مستطیل شکل روی کاشی‌های براق کف قرار دارند. رو به میز کنسولی است که با یک اثر هنری بزرگ در بالای آن برجسته شده است.

4- این‌یک اتاق نشیمن مدرن روشن و مطبوع است که با نور طبیعی که از پنجره‌ها و درهای شیشه‌ای بلند که به بالکن منتهی می‌شوند، روشن می‌شود. اتاق نشیمن یک مبل راحتی خاکستری دارد که با میز قهوه‌خوری کوچک عثمانی رنگارنگ همراه است و در برابر فرش سفید خودنمایی می‌کند.

5- فضای نشیمن بزرگ شامل یک مبل سفید است که با دیوارهای سفید و سقف بلند مطابقت دارد. شومینه بسیار باکلاس و جذاب به نظر می‌رسد.

آشپزخانه:
1- آشپزخانه گالی مدرن

2- آشپزخانه قهوه‌ای و سفید معاصر

3- آشپزخانه مدرن در یک‌خانه شیشه‌ای

4- آشپزخانه سفید با جزیره U شکل

5- آشپزخانه با جزیره سنگی

ناهارخوری:
1- این اتاق درواقع بالای یک دره کوچک بناشده است. به تمام فضای خالی که با پنجره‌های گسترده بسیار خوب کار می‌کند توجه کنید. اینجا مثل غذا خوردن در جنگل است. این خانه توسط معماران yh2 طراحی‌شده است.

2- در این اتاق ناهارخوری یک میز مستطیلی 6 نفره چوبی قرار دارد که با مجموعه‌ای زیبا از چراغ‌های آویز روشن‌شده است.

3- در این اتاق ناهارخوری بزرگ یک میز ناهارخوری بزرگ گرد به همراه یک شومینه قرارگرفته است.
4- این ناهارخوری بزرگ دارای یک میز و صندلی شیک است که با چراغ‌های سقفی توکار و یک درب ورودی شیشه‌ای روشن‌شده است.

5- در این اتاق ناهارخوری مدرن یک میز ناهارخوری زیبا که روی فرش خاکستری قرار دارد و با چراغ‌های خیره‌کننده سقف روشن می‌شود، وجود دارد.

اتاق‌خواب:
1- این‌یک اتاق‌خواب زیرشیروانی مدرن با سقف چوبی، تختخواب سکویی، دیوارهای سفید و مبلمان بژ است.

2- این اتاق‌خواب مدرن بسیار جالب است. تعداد کمی از افراد این طرح را انتخاب می‌کنند، اما این طرح منحصربه‌فرد است زیرا اتاق‌خواب با صفحه‌ای احاطه‌شده است که اطراف آن نورانی است.

3- این‌یک اتاق‌خواب مدرن و خنک با یک‌پایه تلویزیون شناور، صندلی مشکی مدرن و یک‌تخت بزرگ سکویی است.

4- این‌یک اتاق‌خواب مدرن به سبک اسکاندیناوی با کف‌پوش چوبی بسیار سبک، سقف سفید شسته شده، تخت سکویی و نشیمن کوچک است.

5- این‌یک طرح جالب اتاق‌خواب با یک مبل گرد، چراغ دیواری LED داخلی و نور فرورفته در کف چوبی است.

حمام:
1- نگاهی متمرکز به وان و قسمت اصلی حمام در کنار پنجره شیشه‌ای کشویی.

2- حمام سفارشی مدرن و دارای یک منطقه باغ زیبا که در وان مستقل احاطه‌شده است. یک سینک روشویی شیک و دوتایی نیز در آن وجود دارد.

3- حمام مدرن سفارشی با کف‌پوش شیک و نورگیر سقفی. اتاق دارای یک وان مستقل و یک کابینت با قفسه‌های داخلی است.

4- حمام اصلی شامل کابینت با یک جفت روشویی، یک وان بزرگ مستقل روی یک سکوی کاشی خیره‌کننده و یک اتاقک دوش حمام می¬باشد.

5- این حمام دارای کاشی‌های کف مشکی است که روی آن فرش قهوه‌ای قرار دارد. نور آبی که اتاق را فراگرفته کاملاً چشمگیر به نظر می‌رسد. این اتاق دارای دو سرویس بهداشتی و یک اتاقک دوش همراه با وان مستقل است.

سالن‌های ورودی:
1- یک سرسرا با دیوارهای سفید ساده و کف‌پوش‌های کاشی‌کاری شده به ظاهری منسجم دست‌یافته است. یک صندلی معاصر در کنار شیشه قدی است که با آلومینیوم سیاه‌وسفید قاب شده است.

2- ورودی مدرن سیاه‌وسفید با کف و دیوارهای کاشی سفید صاف و گیاهان که به فضا رنگ اضافه می‌کنند.

3- یک مسافرخانه مدرن که در زیر پله آن‌یک صندلی راحتی و یک میز قرار دارد. این راه‌پله دارای پله‌های چوبی است که با نرده شیشه‌ای مطابقت دارد.

4- این ورودی فضای عظیمی دارد و از طریق چند درب شیشه‌ای با قاب چوبی قابل‌دسترسی است. کف خیره‌کننده است و همچنین دارای یک فضای آرام برای بازدیدکنندگان است.

5- این سرسرای باشکوه دارای کف‌پوش کاشی است که به راه‌پله نفس‌گیری منتهی می‌شود. نرده‌های شیشه‌ای هر مرحله به لطف پنجره‌های شیشه‌ای به شما اجازه می‌دهند زیبایی طبیعت را در خارج ببینید.

فضای سبز:
1- این نما از خانه نشان می‌دهد که بتن در مسیرهای باریکی ادامه پیداکرده و یکی از آن‌ها به در اصلی می‌رسد که دارای بوته‌های رنگارنگ است.

2- راهروی بتونی دیگر به این نمایشگر آرام آب منجر می‌شود که به منظره سرسبز و منظره‌ای از آب روان می‌رسد.

3- محوطه بزرگ چمن که توسط درختان بالغ احاطه‌شده است. خانه دارای یک عرشه کوچک درست در خارج از درگاه است.

4- منطقه‌ای مدرن در فضای باز با یک مسیر بتنی و سنگی. یک منطقه سنگی در آب غوطه‌ور‌است. تخت‌های گیاهی وجود دارد و همچنین با سنگ پرشده است.

5- محوطه‌ای گسترده در فضای باز با فضای گسترده و چمنزار به همراه استخر شنا.طراحی داخلی مدرن چیست؟
وقتی نوبت به سبک مدرن می‌رسد، خواهید فهمید که مینیمالیسم و سادگی عناصر اصلی مورداستفاده طراحان داخلی هستند که فقط با نور طبیعی زیادی مطابقت دارند. منظور از مرسوم بودن مد بودن و مطابقت داشتن با محبوب‌ترین و جدیدترین سبک‌ها نیست. درواقع این چیزی نیست که در مورد سبک مدرن صدق کند. در عوض، خطوط صاف، دیوارهای ساده، طرح‌های مینیمالیستی و بسیاری از موارد مشابه سبک طراحی داخلی معاصر است، اما درواقع مبلمان معاصر کمی براق‌تر و متمایزتر از مبلمان مدرن است. در مورد این سبک طراحی که با عناصر طراحی اتاق و همچنین همه‌چیزهایی که در آن مشخص می‌شود، گزینه‌های اساسی زیادی پیدا خواهید کرد.
متمایز کردن ویژگی‌های طراحی:
در مورد سبک مدرن و ایده‌های طراحی داخلی، شما می‌خواهید سادگی زیادی پیدا کنید، زیرا این امر صرفه‌جویی در هزینه‌های اضافی و چیزهای اضافی است. عمدتاً، این در مورد جنبه‌های معماری متمایز است. اتاق‌ها و گوشه‌های بسیار مربع شکل و جنبه‌های بسیار متقارنی را خواهید یافت که در کنار عناصر طراحی قرارگرفته و بسیاری از عناصر را مشخص می‌کند. درزمینهی رنگ‌ها، برخی از موارد اساسی مانند خاکستری و سفید و حتی سیاه را پیدا خواهید کرد، اما رنگ و لکه‌های زیادی وجود ندارد زیرا از خطوط اتاق سرچشمه می‌گیرد. همه‌چیز در مورد جنبه‌های تک‌رنگ و خطوط قوی است.
متریال:
متریال در این نوع اتاق‌ها حداقل خواهد بود. شما به‌طورکلی قسمت‌های تکه‌تکه‌ای نخواهید داشت، ممکن است صاف یا نیمه صاف باشد اما به‌طورکلی بافته نشده یا بافت‌های دیگر نباشد. در عوض، شما یک‌چیز اساسی و در رنگ‌های اصلی و بدون الگو خواهید داشت. این به این دلیل است که وقتی صحبت از سبک‌های مدرن یا مسدودکننده رنگی می‌شود که رنگ‌ها را از هم متمایز می‌کند، می‌توان رنگ‌های منفرد را انتخاب کرد. همچنین رنگ‌های استاندارد بیشتری را به‌جای رنگ‌های مختلط پیدا خواهید کرد. اقلام مختلف در اتاق آبی یا سبز خواهند بود اما مات نیستند. ممکن است قرمز یا آبی باشند اما نیلی نباشند. این به سبک تک‌رنگ فضا می‌افزاید. همچنین با سبک مینیمالیستی مطابقت بیشتری دارد.
مبلمان:
مبلمان در این سبک نیز کاملاً اساسی خواهد بود. بسیاری از عناصر مخمل و یا کاناپه‌ها و صندلی‌های بزرگ را پیدا نخواهید کرد. شما مبلمان بسیار ساده‌ای پیدا خواهید کرد که ممکن است از چوب یا فلز ساخته‌شده باشد. این مبلمان خطوط مستقیم و تک‌رنگ زیادی برای نمایش به همراه خواهد داشت. مبلمان موجود در اینجا گرما و راحتی زیادی نخواهد داشت زیرا این موارد بیشتر به کارکرد وسایل مربوط است. همچنین دریابید که حداقل مبلمان و به‌طورکلی فضای باز زیادی وجود دارد که بر خطوط صاف و جنبه‌های ساده بقیه اتاق و همچنین تأکید بر ساختار خود فضا تأکید دارد، بدون اینکه مبلمان آن را به هم بریزد.
لوازم تزئینی:
شما نمی‌توانید دکوری‌های زیادی را در این سبک پیدا کنید. بیشتر عناصری وجود خواهد داشت که کاربردی و همچنین با خطوط مرتب و مستقیم هستند. قفسه‌های ساده، به‌طورکلی قفسه‌های شناور که به نظر می‌رسد درست از دیوار یا قطعات مربع با گوشه‌های تیز بیرون می‌آیند، پیدا می‌شوند. شما نمی‌توانید عناصر ناچیز و کمی را در این منطقه قرار دهید زیرا این موارد با سبک ساده انگارانه و مینیمالیستی مطابقت ندارند. درعوض، شما عناصر سودمندی را پیدا می‌کنید که در طولانی‌مدت به هدفی می‌رسند، زیرا این امر در سبک‌های مدرن نیز مهم است.
اگر می‌خواهید بسیاری از عناصر تزئینی را اضافه کنید، سبک مدرن سبک شما نیست. اگر می‌خواهید که همه‌چیز در فضا دارای هدف باشد، این سبک می‌تواند گزینه خوبی باشد. دکوراسیون، در صورت وجود، مرتب و ابتدایی با گزینه‌های بسیار استاندارد خواهد بود. در اینجا رنگ‌ها یا الگوهای روشن یا چیزهای خیلی شلوغ پیدا نخواهید کرد. همه این‌ها هنوز با همان مضمون طراحی حفظ می‌شوند.
چرا عالی به نظر می‌رسد؟
بنابراین، چرا یک سبک طراحی مدرن عالی به نظر می‌رسد؟ برخی از افراد به شما خواهند گفت که همه‌چیز در مورد سادگی است. برخی از افراد تصور می‌کنند که سروسامان دادن به وسایل بهترین راه برای انجام کار است و دیگران احساس می‌کنند این سبک شخصی آن‌هاست. این کاملاً به شما بستگی دارد که به نظر می‌رسد بهترین نتیجه را دارد و اینکه چگونه یک ایده خوب خواهید گرفت. اگر به دنبال خطوط ساده و مرتب و تمرکز بر زیبایی اصلی معماری سازه هستید، ممکن است به دنبال این سبک طراحی باشید که به تأکید بر همه این موارد کمک کند.

 

نوشته قبلی

سبک سنتی

نوشته بعدی

سبک معاصر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ظرفیت محدود

هدیه آموزشی آپلاس

با ثبت شماره موبایل خود در دوره رایگان اتوکد شرکت کنید.

آدرس

دفتر مرکزی

تهران، میدان فاطمی، خیابان جویبار، بن بست میرهادی غربی، پلاک 34، ساختمان نور، طبقه 4، واحد C4

شماره های تماس

ساعات کاری از ۹:۰۰ صبح الی ۱۹:۳۰

09937982911
09937982912

دانلود اپلیکیشن آپلاس

تمامی حقوق وبسایت آپلاس نزد شرکت آوند آوش آزما محفوظ است.
سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

ایجاد حساب کاربری